free web hit counter

۲۰امین نامزدی قریب الوقوع مریل استریپ

مجموعه: عکس بازیگران زن تعداد بازدید: 126
۲۰امین نامزدی قریب الوقوع مریل استریپ

۲۰امین نامزدی قریب الوقوع مریل استریپ

کمدی- درام انگلیسی «فلورانس فاستر جنکینس» به کارگردانی «استفن فریرز» به احتمال فراوان بیستمین نامزدی اسکار را برای «مریل استریپ» از پرافتخارترین بازیگران تاریخ سینما رقم خواهد زد، البته ضمن این که این فیلم بخت مسلم شاخه بهترین بازیگر زن کمدی- موزیکال جوایز گلدن گلوب نیز خواهد بود.

مریل استریپ, اسکار, گلدن گلوب, نامزدی اسکار«مریل  استریپ» در این فیلم در نقش «فلورانس فاستر جنکینس» خواننده اپراست که بین سال‌های ۱۹۱۲ تا ۱۹۴۴ فعالیت می‌نمود و بیشتر برای نداشتن مهارت در خواندن مورد تمسخر قرار می‌گرفت. او که یک حامی ثروتمند هنر بود به عنوان یک خواننده اپرای پراشتباه با صدایی نامطلوب به روی صحنه می‌رفت و آخرین اجرای خود را نیز در سالن کنسرت «منهتن» اجرا نمود، نکته طنز فیلم «استفن فریرز» این می باشد که خود « فلورانس فاستر جنکینس» نمی‌دانست که چقدر صدایش بد است!

مریل استریپ, اسکار, گلدن گلوب, نامزدی اسکار
او که تاکنون همواره برای بازی در نقش‌های درام مورد ستایش قرار گرفته کمتر توانسته در نقش‌های کمدی نیز تحسین منتقدین را برانگیزد و حالا امیدوارست با فیلم جدیدش در عرصه کمدی نیز به موفقیت دست پیدا کند.
وی تاکنون سه مرتبه برنده جایزه اسکار شده و پس از «کاترین هپبورن» با چهار اسکار،به صورت مشترک با «اینگرید برگمن»، «جک نیکلسون»، «والتر برنان» و «دنیل دی‌لوئیس» با سه جایزه جزء رکوردداران کسب اسکار بازیگری می باشد، اما آنچه او را از تمام بازیگران تمام ادوار سینما متمایز می‌کند کسب ۱۹ نامزدی اسکار در جوایز اسکار است، رکوردی که به نظر تا سالیان طولانی دست نیافتنی خواهد بود.
استریپ سه جایزه اسکار بهترین بازیگری خود را در سال‌های ۱۹۸۰ برای «کرامر علیه کرامر»، ۱۹۸۳ برای «انتخاب سوفی» و ۲۰۱۲ برای «بانوی آهنین» کسب نموده است و امیدوار است امسال چهارمین جایزه اسکار خود را نیز به ویترین افتخارت خود اضافه کند.

مریل استریپ, اسکار, گلدن گلوب, نامزدی اسکار

البته افتخارات سینمایی «استریپ» به اسکار محدود نمی‌گردد و از دیگر جوایز او می‌توان به جایزه خرس نقره‌ای جشنواره برلین در سال ۲۰۰۳ برای فیلم «ساعت‌ها»؛ جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره کن در سال ۱۹۸۹ با فیلم «فرشتگان جهنمی»؛ بهترین بازیگر زن جوایز بفتا در سال ۱۹۸۲؛ کسب جایزه دوربین برلیناله در سال ۱۹۹۹؛ کسب جایزه افتخاری سزار فرانسه در سال ۲۰۰۳؛ کسب دو جایزه بهترین بازیگر زن از اسکار سینمای ایتالیا (جوایز دیوید دوناتلو) و دریافت جایزه یک عمر دستاورد هنری از جشنواره‌های رم و سن‌سباستین اشاره نمود.
فیلم «فلورانس فاستر جنکینس» از تاریخ ۶ می در سینماهای انگلیس به روی پرده رفته و قرار است از ۱۲ اوت نیز در سینماهای آمریکای شمالی اکران خود را آغاز خواهد کرد.

منبع: آنا پیک

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “۲۰امین نامزدی قریب الوقوع مریل استریپ”