free web hit counter

۱۵ اشتباه آرایش مو و صورت که سن را بیشتر نشان می‌دهد!

مجموعه: عکس, عکس جالب تعداد بازدید: 464
۱۵ اشتباه آرایش مو و صورت که سن را بیشتر نشان می‌دهد!

اشتباهات آرایشی که شمار را پیر و زشت نشان میدهد. رنگ کردن مو، مش و دکلره، بستن موهای بلند یا شینیون کردن، استفاده بیش از اندازه از میزان و رنگ نامناسب کرم‌پودر و پنکیک یا انتخاب نامناسب رژ لب و… برخی از انواع آرایش مو یا چهره می‌تواند سن شما را بالاتر نشان دهد و باعث پیری ظاهری شما شود. هنگام آرایش مو و صورت مراقب این ۱۵ اشتباه باشید.

زیبا ترین آرایش مو و صورت در سایت آناپیک

اشتباه آرایش,آرایش صورت

استفاده از رنگ‌های تیره: برای رنگ کردن مو باید از انتخاب رنگ‌های بسیار تیره خودداری کنید. به جای انتخاب پررنگ‌ترین رنگ هر توناژ بهتر است از توناژ‌های وسطی استفاده کنید. رنگ‌های بسیار روشن هم می‌توانند چهره شما و سنتان را بالا ببرند. البته این موضوع به رنگ پوست شما نیز بستگی دارد. یک سکه نقره‌ای‌رنگ وسط ساعدتان قرار دهید. اگر به رنگ پوستتان آمد، یعنی بهتر است از رنگ مو با رنگ‌های سرد استفاده کنید اما اگر سکه طلایی گذاشتید و با پوستتان ادغام شد، یعنی رنگ موهای گرم بیشتر به پوستتان می‌آید.

اشتباه آرایش,آرایش صورت

مش پهن: هنگام رنگ کردن مو بهتر است حالت طبیعی موهایتان را حفظ کنید. مش کردن تکه‌ای مو حالتی مصنوعی به صورت می‌دهد و عامل پیری چهره است. بهترین حالت برای رنگ کردن مو استفاده از تن‌های طبیعی یا ‌هایلایت کردن پراکنده و سوزنی موهاست.

اشتباه آرایش,آرایش صورت

داشتن موهای بلند: با بالا رفتن سن بلند کردن مو می‌تواند چهره را پیرتر نشان دهد. در صورتی که از ۵۰ سالگی گذشته‌اید، بهتر است موهایتان را تا بالای شانه کوتاه نگه دارید.

اشتباه آرایش,آرایش صورت

پیشانی بدون چتری: خیلی از خانم‌ها از گذاشتن موی چتری کناره می‌گیرند و گمان می‌کنند این مدل مو مخصوص دختر بچه‌های مدرسه‌ای است اما در حقیقت انتخاب چتری نه‌چندان انبوه برای افرادی که پیشانی بلندی دارند، می‌تواند چین و چروک این ناحیه را پوشش دهد و چهره را جوان‌تر نشان دهد.

چتری ضخیم و صاف: موی چتری مدلی نیست که هر خانمی دوست داشته باشد، با این حال اگر مایلید چتری بگذارید، چتری خیلی ضخیم و پهن نگذارید. این کار می‌تواند چهره شما را پیرتر نشان دهد و ظرایف صورتتان را بپوشاند.

اشتباه آرایش,آرایش صورت

دم اسبی بستن مو: دم اسبی بستن مو از یک سنی به بعد جایز نیست. این نوع آرایش مو خصوصا اگر مو بالا بسته شود، می‌تواند چهره را پیر کند. سعی کنید بعد از ۴۰ یا ۵۰ سالگی دم اسبی را پایین ببندید یا از شینیون‌های پایین استفاده کنید که شیک و باکلاس هستند.

اشتباه آرایش,آرایش صورت

آرایش مصری مو: انتخاب موی مصری کلاسیک معمولا سن را بالا می‌برد. اگر به این مدل مو علاقه دارید، سعی کنید انواع مدرن‌تر مثل مصری پشت کوتاه، جلو بلند را انتخاب کنید یا روی موهایتان را فر کنید.

اشتباه آرایش,آرایش صورت

کوتاه نکردن نوک موها: سال‌هاست سعی می‌کنید موهایتان را بلند کنید و کوتاه کردن ۱ تا ۲ سانتی‌متری نوک موهایتان برایتان عذاب‌آور است. اشتباه نکنید. موهای آسیب‌دیده می‌تواند سن شما را بالاتر نشان دهد. در عوض موهای سالم چهره را جوان می‌کند.

اشتباه آرایش,آرایش صورت

انتخاب کرم‌پودر نامناسب: کرم‌ پودر اهمیت زیادی در زیبایی پوست دارد. انتخاب کرم‌ پودر با رنگ نامناسب و سنگین می‌تواند چین و چروک‌های صورت را بیشتر به نمایش بگذارد. در عوض انتخاب کرم‌پودری سبک و طبیعی همرنگ با توناژ پوست می‌تواند شما را زیباتر و جوان‌تر نشان دهد.

اشتباه آرایش,آرایش صورت

انتخاب رژلب تیره: استفاده از رژ لب با رنگ تیره شاید به برخی زنان بیاید و لب‌های پهن را بزرگ‌تر جلوه دهد و باعث جذاب‌تر شدنشان شود. اما در اکثر خانم‌ها فقط زردی دندان‌ها را بیشتر به چشم می‌آورد و در عرض چند دقیقه صورت را چند سال پیرتر می‌کند. انتخاب خط لب تیره‌تر از رژ لب هم می‌تواند همین حس را منتقل کند.

اشتباه آرایش,آرایش صورت

آرایش کردن نادرست چشم‌ها: آرایش تیره دور چشم و کشیدن خط چشم زیر خط مژه‌های پایین و همچنین ریمل زدن مژه‌های پایین و استفاده از رنگ‌های متضاد رنگ چشم به‌عنوان سایه، چهره را چند سال پیرتر نشان می‌دهد.

اشتباه آرایش,آرایش صورت

پهن و پررنگ کردن ابرو: همان‌طور که نازک کردن ابرو می‌تواند چهره را پیرتر نشان دهد، پهن کردن ابرو و پر کردن آن با مداد ابرو هم صورت را نازیبا و پیر جلوه می‌دهد.

اشتباه آرایش,آرایش صورت

استفاده از لایه‌ای ضخیم از پنکیک: گر چه استفاده زیاد از پنکیک لک‌ها را پوشش می‌دهد اما پوست را خشک‌تر جلو خواهد داد و چهره را پیر می‌کند.

اشتباه آرایش,آرایش صورت

استفاده نکردن از کانسیلر دور چشم: برخی خانم‌ها دچار سیاهی و تیرگی اطراف چشم هستند که با افزایش سن بیشتر هم می‌شود. کرم‌پودر نمی‌تواند تیرگی دور چشم را پوشش دهد. برای این منظور باید از کانسیلر دور چشم استفاده کنید و آن را فقط به نواحی تیره بزنید نه تمام زیر چشم.

اشتباه آرایش,آرایش صورت

استفاده نادرست از رژگونه: رژگونه رنگ روشن انتخاب کنید. رژگونه‌های تیره صورت را پیر می‌کنند. رژگونه را باید بالای گونه کشید و به بینی نزدیک نکرد. فقط در این شرایط است که رژگونه حالت لیفت به صورت می‌دهد و چهره را جوان‌تر می‌کند.

اشتباه آرایش,آرایش صورت

سایر عکس های جالب آرایش مو و صورت 

اشتباه آرایش,آرایش صورت

آرایش مو و صورت ۲۰۱۷ – ۱۳۹۶

پیشنها ما :

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “۱۵ اشتباه آرایش مو و صورت که سن را بیشتر نشان می‌دهد!”