free web hit counter

یادی از ثریا حکمت

مجموعه: عکس, عکس بازیگران زن تعداد بازدید: 228
یادی از ثریا حکمت

یادی از ثریا حکمت

در این گزارش از آناپیک علاوه بر این که با زندگی بسیار دشوار ثریا حکمت آشنا می شویم و آخرین تصاویر از این بازیگر قدیمی را مشاهده خواهیم نمود و برای آن آرزوی آرامش و مغفرت از خداوند می کنیم.

آذر مهدی‌قلی‌خانی با نام هنری ثریا حکمت (متولد ۴ آذر ۱۳۳۲ در خوی) بازیگر سینمای ایران می باشد. ثریا حکمت بازی در سینما را از سال ۱۳۵۳ با فیلم «ناجورها» به کارگردانی سعید مطلبی شروع نموده‌ است.

آذر مهدی‌قلی‌خانی, ثریا حکمت, بازیگر سینمای ایران, آواز قو

زندگی هنری ثریا حکمت ثریا حکمت در آثاری چون «نقطه ضعف»، «تصویر آخر»، «خواستگاری»، «نیش»، «آواز قو» و فیلم به یاد ماندنی «ای ایران» نقش داشته‌ است. آخرین کار او ، بازی در فیلم آواز قو در سال ۱۳۷۹ بود.

 زندگی سالمندی ثریا حکمت

ثریا حکمت مرداد ۱۳۹۳ در سن ۶۱ سالگی خود ، اعلام نمود که در نهایت تنگدستی زندگی می کند. طوری که قادر به تأمین ودیعه مسکن خود نیست و مدتی بعد در چادر زندگی خواهد کرد. ثریا حکمت که روزگاری ستاره‌ای در سینمای ایران بود حال، حتی توان پرداخت، هزینه درمان دندان‌های خود را نیز ندارد. او به نقل از خودش، در مراجعه به وزارت ارشاد حتی خواستار پیش‌خریدی قبرش در قطعه هنرمندان برای فروشش در زمان حیات برای گذران زندگی، تقاضا داده بود. عده‌ای از مردم در پی انتشار دردنامه او خواستار کمک به این هنرمند شده بودند.

آذر مهدی‌قلی‌خانی, ثریا حکمت, بازیگر سینمای ایران, آواز قو

درگذشت

سکته مغزی و کما رفتن ثریا حکمت

ثریا حکمت، صبح دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ شمسی، بر اثر سکته مغزی، به کما رفت و  صبح روز جمعه ۲۰ فروردین ماه در بیمارستان درگذشت.

آذر مهدی‌قلی‌خانی, ثریا حکمت, بازیگر سینمای ایران, آواز قو

منبع: آنا پیک

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “یادی از ثریا حکمت”