free web hit counter

یادبود ژاپنی‌ها برای عباس کیارستمی

مجموعه: اخبار, اخبار سینما تعداد بازدید: 164
یادبود ژاپنی‌ها برای عباس کیارستمی

شرکت ژاپنی پخش‌کننده فیلم‌های کیارستمی در ژاپن و تهیه‌کننده‌ی آخرین اثر این فیلم‌ساز «مثل یک عاشق»؛ برنامه‌ای ۹ روزه برای بزرگداشت این فیلم‌ساز فقید برپا کرد که نشان از احترام به این فیلمساز مشهور را دارد.

شرکت پخش و تولید فیلم «یورواسپیس» که بیشتر از ۲۰ سال پخش کننده همه فیلمهای کیارستمی در سراسر ژاپن بوده و تهیه‌کننده آخرین کار او «مثل یک عاشق» بود، مراسم یادبودی را به‌مدت ٩ روز در محل سینمای خود در توکیو برگزار کرد.

«هوری کوشی» تهیه‌کننده و رئیس این شرکت معتبر پخش که از دوستان نزدیک عباس کیارستمی است، این برنامه را «مراسم ترحیم» کیارستمی خواند.

در این برنامه ٢١ فیلم کوتاه بلند و سه مستند که برای کیارستمی ساخته شده بود به نمایش درآمد که مورد استقبال قرار گرفت،همزمان کتاب‌ها و عکس‌هایی که زنده‌یاد کیارستمی به دوستان خود در ژاپن هدیه کرده بود هم به‌ نمایش گذاشته شد.

سخنرانی میاساکو (نقاش ژاپنی) (که تاکنون دو نمایشگاه عکس و نقاشی مشترک با کیارستمی در توکیو برگزار کرده بود) و اراکاوا- شاعر و استاد ادبیات (درباره شعر در سینمای کیارستمی) و حامد بهداد (درباره‌ی سینمای کیارستمی و بازیگر، نابازیگری) از دیگر برنامه‌های یادبود کیارستمی در ژاپن بود.

مراسم یادبود از ١٩ تا ٢٧ اکتبر (اوایل آبان ماه) برپا شد و شهره گلپریان نیز برای برپایی این برنامه همکاری داشت.

پیشنهاد ما :

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “یادبود ژاپنی‌ها برای عباس کیارستمی”