free web hit counter

گله رویا تیموریان از سرنوشت اجرای یک نمایش

مجموعه: عکس, عکس بازیگران زن تعداد بازدید: 244
گله رویا تیموریان از سرنوشت اجرای یک نمایش

گله رویا تیموریان از سرنوشت اجرای یک نمایش

در این متن می خواهیم با گله های رویا تیموریان در باره اجرای یک نمایش دومرد در یک اتاق صحبت نماییم و پای درد و دل این بازیگر بنشینیم.

رویا تیموریان، این هنرمند تئاتر و سینما بیان نمود: نمایش «دو مرد در یک اتاق» را در دو مقطع مختلف در تهران اجرا نمودیم اما بعد از دومین اجرای آن، سازمان بهزیستی به تعهدهای خود عمل نکرد و این در حالی بود که ما با آن‌ها قرارداد مکتوب و امضا شده داشتیم اما با وجود پیگیری‌های‌مان و برگزاری چندین جلسه، به تعهدهای مالی خود عمل ننمودند.

 رویا تیموریان, دو مرد در یک اتاق, حواشی رویا تیموریان, حواشی بازیگران,
رویا تیموریان یادآور شد: در زمان دکتر هاشمی رئیس پیشین سازمان بهزیستی کل کشور یکی از معاونان ایشان آقای نصیری مسئولیت این قرارداد و اجرای آن را برعهده داشت اما متاسفانه بعد از گذشت ۲ سال به هیچ یک از تعهدهایشان عمل نکردند.
این هنرمند افزود: جالب این است که وقتی پروژه‌ای شروع می‌گردد، ما آرتیست‌های بزرگ دنیا می باشیم اما همین که نوبت به انجام تعهدها می‌رسد، حتی جواب تلفن‌مان را هم نمی‌دهند!

رویا تیموریان, دو مرد در یک اتاق, حواشی رویا تیموریان, حواشی بازیگران,
رویا تیموریان بیان نمود: بدتر از همه این است که وقتی گروه اجرایی به آن‌ها مراجعه نموده‌اند، به این گروه گفته‌اند که من و آقای رایگان پول را گرفته‌ایم و با آن‌ها تسویه حساب نکرده‌ایم! در حالی که چنین چیزی به هیچ وجه درست نمی باشد.
وی با اشاره به پیگیری‌های متعدد برای تسویه حساب گروه تصریح نمود: حتی چندین بار برای ملاقات با رییس جدید تماس گرفتیم اما میسر نشد. دفتر رئیس سابق بهزیستی رفتیم اما هیچ پاسخی نگرفتیم و بعد از گذشت این مدت همچنان به بچه‌های گروه تئاترمان بدهکاریم. مسئول طرف قرارداد ما هم که پست بالاتری در وزارت بهداشت گرفته است.
بازیگر نمایش‌های «عروسی خون» و «خانه برنارد آلبا» خاطر نشان نمود: اگر چنین پروژه‌ای در کشوری دیگر اجرا می‌شد، حتما مورد حمایت قرار می‌گرفت؛ همچنان که همزمان با اجراهای ما در تهران، نشریات خارجی هم به این نمایش پرداختند اما متأسفانه اینجا انگار برای کسی اهمیتی ندارد.

رویا تیموریان, دو مرد در یک اتاق, حواشی رویا تیموریان, حواشی بازیگران,
متن نمایش«دو مرد در یک اتاق» سال ۱۹۸۶ به سفارش سازمان ملل و توسط دو نویسنده سوئدی و فنلاندی نوشته شده و ماجرای آن درباره بیماری ایدز به عنوان طاعون قرن است.
دو سال پیش مسعود رایگان متن این نمایش را ترجمه و آن را کارگردانی نمود. وی ایفاگر یکی از نقش‌های این نمایش نیز بود و تیموریان نیز به عنوان مشاور کارگردان با این اجرا همکاری داشت.  قرار بود این نمایش به عنوان یک اثر آموزشی درباره بیماری ایدز بعد از تهران در دیگر شهرها و حتی کشورهای همسایه هم به صحنه برود اما بعد از اجرای آن در دو مقطع متفاوت در تهران، اجرای این اثر متوقف شد.

منبع: آناپیک

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “گله رویا تیموریان از سرنوشت اجرای یک نمایش”