free web hit counter

گفت‌وگو خواندنی با فرناز رهنما

مجموعه: مصاحبه, مصاحبه بازیگران تعداد بازدید: 365
گفت‌وگو خواندنی با فرناز رهنما

فرناز رهنما بازیگر سریال های تلویزیونی که در سال های اخیر شایعات زیادی در ارتباط با رفتن به خارج و شبکه های ماهواره به گوش می رسید در گفت و گویی از کار جدید سینمایی و تلویزیونی اش صحبت کرد.

فرناز رهنما بازیگر تلویزیون ، سینما و تئاتر درباره فعالیت‌های اخیر خود گفت : در حال حاضر مشغول بازی در سریال “هشت و نیم دقیقه” به کارگردانی آقای شهرام شاه‌حسینی هستم.

وی ادامه داد: در این پروژه در کنار شبنم قلی خانی ، آشا محرابی ، پژمان بازغی و شهرام شاه‌حسینی نقش نسرین را بازی می‌کنم که دوست “یکتا” بازیگر نقش محوری سریال است. شغل نسرین وکالت است و به همراه همسرش به این حرفه مشغول است و در “هشت و نیم دقیقه” وکالت خانواده اصلی داستان را قبول کرده است اما در ادامه خود او نیز درگیر مشکلاتی می‌شود که شخصیت نسرین را دچار چندگانگی می‌کند.

بازیگر سریال”ساختمان پزشکان” درباره دلایل انتخاب این نقش و تمرین‌ هایی که برای آن داشتند، بیان کرد: شهرام شاه‌حسینی بسیار به بکر بودن حال و هوای نقش اعتقاد دارد. نه اینکه تمرین نداشته باشیم، اما معتقد است خیلی نباید روی دیالوگ‌ ها فکر کرد، چرا که ممکن است آن حس و حالی که در لحظه دارید را نداشته باشید و اصطلاحاً بازی بیات شود.

این برای من که بازیگر تئاتر هستم و در تئاتر همواره تمرین حرف اول را می‌زند، کار را کمی متفاوت کرد و از آنجا که بدون اینکه خودم بخواهم، مدتی در قالب نقش‌های طنز قرار گرفتم و همواره پیشنهاد‌هایی که می‌شد در همین سبک بود تلاش کردم با وسواس نقش‌ها را انتخاب کنم و خوشحالم که بعد از سال‌ها، در یک کار درام بازی می‌کنم. از سوی دیگر سر صحنه بسیار از رهایی نقش لذت می‌برم چرا که جنس کار روان است و از جنس زندگی عادی است.

وی افزود: مدتی بود که سریال‌های تلویزیونی زن محور شده بودند و بیشتر درباره مشکلات زنان در خانواده صحبت می‌شد. در تمام قصه‌ها این زن همراهی داشت که قصه را از زبان او می‌شنیدیم، نمی‌دانم چقدر می‌توان قطعی صحبت کرد، چون هنوز کار به مرحله پخش نرسیده است، اما قصه سریال هشت و نیم دقیقه” بسیار روان است و قصه پریان نیست. در واقع قصه ایست که از دل جامعه برآمده است و قابل باور است و این یکی از جذابیت‌های سریال است. ضمن اینکه شاه‌حسینی همواره در کارهایش یک امضای مخصوص به خود دارد و چند داستان را همزمان پیش می‌برد و داستان‌های مختلف را در دل یک داستان کلی روایت می‌کند و این یکی از نقاط قوت سریال است.

ما هم مثل خیلی از سریال‌های دیگر در سریال سازی ضعف تکامل فیلمنامه را داریم و همچنان همزمان فیلمنامه به دستمان می‌رسد و چون نمی‌دانیم پایان داستان چیست، خیلی نمی‌توانم نظر قطعی بدهم اما در یک موقعیت نسبی که تولیدی نداریم اگر کاری که انتخاب می‌کنیم نسبتاً خوب باشد، قطعاً نتیجه نیز رضایت‌بخش است. ضمن اینکه نسبت به کارهایی که در این مدت پیشنهادشده، فکر می‌کنم که سریال خوب و پرقوتی است و امیدوارم بعد از پخش نیز همین نظر را داشته باشم.

فرناز رهنما درباره زمان پخش این سریال نیز عنوان کرد: هنوز مطمئن نیستیم که زمان پخش سریال چه زمانی باشد، اما آنچه به تهیه‌کننده کار اعلام شده است، ظاهراً اواخر مهر و اوایل آبان به روی آنتن تلویزیون می‌رود.

بازیگر سریالمأمور بدرقه ” درباره تأثیر روند اوج‌ گیری سریال‌سازی در تلویزیون گفت : من نیز همانند سایرین نشستم تا ببینم این وعده و وعیدها درباره ساخت سریال‌ها به کجا می‌رسد. من هم شنیدم که سریال‌ها روند تولیدشان شکل گرفته و امیدوارم به واقعیت بپیوندد اینکه چقدر موفق خواهیم بود تا تماشاگر را به پای تلویزیون داخلی برگردانیم، نمی‌دانم اما تماشاگر قصه ایرانی را دوست دارد و اگر کمی قصه‌گویی را متمرکز کنیم و دست و بال نویسندگان در چالش قصه‌ها باز باشد، قطعاً می‌توانیم مثل سال‌های پیش مخاطب تلویزیون را بازگردانیم. آنچه من در بازخورد با مخاطبان دیدم این است که توقع بیشتری از آثار دارند و قصه‌های بهتر می‌خواهند.

با توجه به حس ناامیدی که گریبانمان را گرفته بود خدا را شاکرم که مردم همچنان آثار و برنامه‌های تلویزیون را دنبال می‌کنند و تنها شاید میزان زمانی که صرف تلویزیون می‌کنند ، کمتر از گذشته باشد، اما به هر حال مخاطب پیگیر است و می‌ توان با دقت بیشتر و اختصاص دادن هزینه‌ های بیشتر و زودتر و به موقع جمع کردن سریال‌های مناسبتی و نظم دادن به آن برای کیفیت بهتر تماشاگر را بازگرداند. ما سریال‌های خوبی در گذشته داشتیم و خوشحالم که اتفاقات خوبی در راه است و امیدوارم که بتوانیم مانند گذشته و حتی بهتر از آن در رسانه ملی عمل کنیم.

فرناز رهنما در خاتمه درباره سایر فعالیت‌ های خود اظهار کرد : فیلم سینمایی “کام ماهی” به کارگردانی آرش سنجابی را نیز برای اکران در گروه هنر و تجربه آماده دارم. در حال حاضر که مشغول بازی در این سریال هستم و فرصت حضور در کار دیگری را ندارم، اما تا یک ماه آینده ضبط سریال به پایان می‌رسد و تلاش می‌کنم از میان نقش‌هایی که برای تئاتر پیشنهاد می‌شود یک اثر را انتخاب کنم چرا که ماه آینده زمانی است که تئاتری‌ها خود را برای حضور در جشنواره تئاتر فجر آماده می‌کنند، امیدوارم بتوانم در جشنواره تئاتر فجر امسال با یک کار خوب حضور داشته باشم.

پیشنهاد ما :

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “گفت‌وگو خواندنی با فرناز رهنما”