free web hit counter

کارگردان برنده اسکار درگذشت

مجموعه: اخبار, اخبار سینما تعداد بازدید: 350
کارگردان برنده اسکار درگذشت

کارگردان برنده جایزه اسکار که شهرت زیادی در بین سینماگران جهان داشت از دنیا رفت او برای فیلم « محرمانه لس آنجلس » جایزه اسکار را دریافت کرد بود.

گزارش پیدا شدن پیکر این کارگردان از سوی پلیس لس‌ آنجلس اعلام شد. هنسون در حالی از دنیا رفت که ۷۱ سال سن داشت. براساس اعلام پلیس این کارگردان براثر مرگ طبیعی درگذشته است.

او در سال‌ های اخیر با بیماری آلزایمر دست و پنجه نرم می‌کرد. خبر بیماری این کارگردان را سایت ورایتی اعلام کرده بود.

هنسون به همراه برین هلگلند جایزه بهترین نویسنده فیلمنامه را از مراسم اسکار سال ۱۹۹۷ دریافت کرده بود. این دو نویسنده ، فیلمنامه «محرمانه لس‌آنجلس » را براساس رومانی با همین نام از جیمز الوری نوشته بودند.

این کارگردان در سال ۱۹۹۷ برای کارگردانی نیز نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود. فیلم « محرمانه لس‌آنجلس » جایزه بهترین بازیگر زن را برای کیم بسینجر به همراه داشت و همچنین در رشته‌ های فیلمبرداری ، کارگردانی هنری ، صدا و تدوین هم نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود.

کورتیس لی هنسن (انگلیسی: Curtis Lee Hanson ؛ زاده ۲۴ مارس ۱۹۴۵ – درگذشته ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۶) یک کارگردان ، و هنرپیشه اهل ایالات متحده آمریکا بود. وی از سال ۱۹۷۰ میلادی تا ۲۰۱۶ مشغول فعالیت بود.

این کارگردان ، کورتینس هنسن که این فیلم را با هنرمندی کوین اسپیسی ساخته توانسته بود جایزه اسکار بهترین فیلم را بدست آورد که از جوایز مهم زندگی هنری او بوده است.

پیشنهاد ما :

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “کارگردان برنده اسکار درگذشت”