free web hit counter

چند روش درمانی عجیب توسط حیوانات

مجموعه: اخبار تعداد بازدید: 389
چند روش درمانی عجیب توسط حیوانات

چند روش درمانی عجیب توسط حیوانات

راههای عجیب درمان, درمان بیماریها با حیوانات, فواید زالو انداختن

دراین پست از سایت آناپیک روش درمان خیلی از بیماریها توسط حیوانات وبه صورت سنتی را برای شما خوانندگان عزیز گرداوری کرده ایم , امیدوارم با خواندن آن لذت ببرید.

درمان آرتروز با زهر زنبور عسل
نیش زنبور ممکن است دردناک باشد اما به نظر می رسد که می تواند دردهای ناشی از آرتروز را تسکین دهد. درچندین روش درمانی جایگزین مثل طب سنتی چینی نیز از نیش زنبور عسل زنده برای درمان آرتروز، بیماری زونا و اگزما استفاده می شود. جالب اینکه تحقیقی که در سال ۲۰۱۰ در دانشگاه سن پائولو انجام شد مشخص کرد که زهر زنبور عسل باعث تولید بیشتر هورمون های ضد التهاب می شود به همین دلیل است که این روش درمانی در طی قرنها موءثر بوده است. این تحقیقات نشان داده اند که زهر زنبور عسل ممکن است علاوه بر تسکین درد آرتروز مانع ایجاد این بیماری نیز بشود.

راههای عجیب درمان, درمان بیماریها با حیوانات, فواید زالو انداختن

درمان زخم های عفونی با حشره

در این روش درمانی لارو مگس را درون زخم قرار می دهند و این حسرات با ترشح مواد هضم کننده، گوشت مرده را از بین می برند در حالی که گوشت سالم صدمه ای نمی بیند. در طول تاریخ فرهنگ های بسیاری از این روش استفاده کرده اند از قبیله های باستانی گرفته تا جراحان دوران ناپلئون و پزشکان جنگ داخلی آمریکا. هر چند که ممکن است این روش ناخوشایند به نظر آید اما این روش به خاطر کارآمدی در تمیز کردن زخم ها دارد محبوبیت گذشته ی خود را در میان پزشکان باز می یابد. تحقیقی که در سال ۲۰۱۲ در فرانسه انجام شده ثابت کرده است که زخم های بیمارانی که به این روش تحت درمان قرار گرفته اند بسیار سریع تر از روش های دیگر تمیز شده و بهبود یافته اند و البته درد کمتری هم داشته اند. البته وجود قوای شفا دهنده یا ضد باکتریایی در این حشرات هنوز به اثبات نرسیده است.

راههای عجیب درمان, درمان بیماریها با حیوانات, فواید زالو انداختن

دلفین درمانی
در بسیاری از فرهنگ ها دلفین مظهر وقار و آرامش است. امروزه دوست شدن با دلفین ها روشی است که برای درمان برخی از بیماری های روانی استفاده می شود. تحقیقی که در سال ۲۰۰۵ در دانشگاه لیسستر انجام شده نشان داده است که شنا و بازی در آب با گروهی از دلفین ها و تنها طی چند جلسه در یک دوره ی ۲ هفته ای برای بیماران دچار افسردگی بسیار موءثر بوده است. این روش درمانی همچنین برای کودکان دچار اوتیسم و آنهایی که لکنت زبان دارند نیز تاثیر مطلوبی داشته است. ارتباط با حیوانات می تواند الگوهای اجتماعی ناکارآمد را در افراد افسرده تغییر دهد بنابر این اینکه وقت گذراندن با یکی از بهترین و باهوش ترین حیوانات جهان به انسان احساس بهتری می دهد مایه ی شگفتی نیست.

راههای عجیب درمان, درمان بیماریها با حیوانات, فواید زالو انداختن

  بخیه با مورچه
آرواره ی مورچه سواری های آفریقایی مثل یک انبر طبیعی بسیار قوی است. برای صدها سال است که طب سنتی از این امکان برای بستن زخم های باز استفاده کرده است. برای بخیه زدن، درمانگر لبه های زخم را به هم نزدیک می کند بعد سر مورچه را در راستای زخم قرار می دهد. غریزه ی طبیعی مورچه این است که گاز بگیرد بعد درمانگر بقیه ی بدن مورچه را از سرش جدا می کند و با این کار لبه های زخم به هم دوخته می شوند. این روش بسار موءثر است و هر قدر هم که ابتدایی باشد هنوز هم کاربرد دارد.

zaloo

زالو انداختن
حجامت با زالو یک روش بسیار شایع درمانی در قرون وسطی بوده. از این روش برای رفع التهاب زخم ها، کم کردن تب و تقریباً تمام انواع بیماری های مزمن استفاده می شده است. در گذشته حجامت تا اندازه ای انجام می شده که بیمار بیهوش می شده یا تا کاملاً توان خود رااز دست می داده است. این روش بیش از اینکه مفید باشد برای بیماران مضر بوده و مشکلات بیشتری برایشان ایجاد می کرده است. با این وجود امروزه زالو انداختن برای برخی شرایط خاص استفاده شده و کارآمد می باشد. برای مثال به عنوان راهی برای برداشتن خون لخته شده از انگشتی که پیوند زده شده. این روش از بسیاری از سایر روش های درمانی بهتر است چون زالومواد شیمیاییترشح می کند که مانع لخته شدن خون شده واز خشک شدن و بسته شدن رگ های خونی جلوگیری می کند.

راههای عجیب درمان, درمان بیماریها با حیوانات, فواید زالو انداختن

بلعیدن ماهی زنده برای درمان آسم
روش درمانی دیگری که به ماهی ها مربوط است توسط برادران باتیتی گود در هندوستان انجام می شود، آنها سالانه بیماری آسم عده ی زیادی را به این روش که البته به ثبت رسیده، درمان می کنند. آنها یک ماهی خاص را به صورت زنده به درون شکم فرد بیمار می فرستند به همراه کمی ماده ی گیاهی که یک راز خانوادگی است که بیش از ۱۶۰ سال پیش توسط یک روحانی هندو به پدربزرگ آنها داده شده است. گفته می شود که حرکت های ماهی کوچک باعث می شود که بلغم و خلط موجود دربینی و گلوی بیمار کم شده و گرفتگی آن رفع شود. این روش درمانی معمولاً در ۳ دوره و با فاصله ی ۱۵ روز انجام می شود. ممکن است که این روش سنتی موءثر باشد ولی درک آن کمی سخت است.

راههای عجیب درمان, درمان بیماریها با حیوانات, فواید زالو انداختن

سگ هایی که از حمله ی دیابتی جلوگیری می کنند.
یکی از واقعیت هایی که درمورد سگ ها وجود دارد این است که برخی از قوای آنها از انسان ها بسیار قوی تر است اما آیا میدانستید که این بهترین دوست انسان می تواند علایم حمله ی دیابتی را تشخیص دهد؟ سگ هایی گه برای این منظور تربیت می شوند بالا بودن یا پایین بودن قند خون را از بوی بدن صاحب شان متوجه می شوند. این روش بیشتر برای کودکان مفید است زیرا اگر در طی خواب حمله ی دیابتی به آنها دست دهد از خواب بیدار نمی شوند. به این ترتیب لازم نیست پدر و مادر ها چندین بار در طول شب بیدتر شوند و قند خون کودکشان را چک کنند.

منبع : آناپیک

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “چند روش درمانی عجیب توسط حیوانات”