free web hit counter

واکنش داریوش مهرجویی به انتخاب فروشنده برای اسکار

مجموعه: اخبار, اخبار سینما تعداد بازدید: 656
واکنش داریوش مهرجویی به انتخاب فروشنده برای اسکار

داریوش مهرجویی کارگردان معروف سینمای ایران به انتخاب فیلم فروشنده به عنوان نماینده ایران در اسکار واکنش نشان داد و نظرش را درباره این فیلم و اصغر فرهادی اعلام کرد.

انتخاب «فروشنده» به عنوان نماینده ایران در اسکار هشتاد‌ و نهم با رای حداکثری هیئت انتخاب با واکنش‌ های متفاوتی رو به‌ رو شده است. در تازه‌ترین نمونه داریوش مهرجویی کارگردان کهنه‌ کار سینمایی ایران اثر تازه فرهادی را لایق این انتخاب دانست.

او در این زمینه گفت: «با اینکه موفق نشدم تمام هشت فیلم فهرست اولیه هیأت معرفی فیلم ایرانی به اسکار را ببینم اما معتقدم انتخاب فیلم «فروشنده» با توجه به ویژگی‌ های فیلم و اعتبار و جایگاه اصغر فرهادی بهترین انتخاب است. معرفی فیلم «فروشنده» به عنوان نماینده ایران در مراسم اسکار سال ۲۰۱۷ انتخابی شایسته و درست بود. به اعتقاد من فیلم تازه اصغر فرهادی اثری شسته و رفته و نماینده درست و حسابی برای سینمای ایران است و لایق این انتخاب. اگر چه معتقدم «فروشنده» به لحاظ شخصیت‌پردازی جای کار بیشتری دارد اما در مجموع فیلم خوبی است و نماینده‌ای شایسته از سینمای ایران در آکادمی اسکار است.»

در بخشی از فیلم «فروشنده» به کارگردانی فرهادی شخصیت عماد در کلاس درس فیلم «گاو» اثر داریوش مهرجویی را برای شاگردان خود نمایش می‌دهد. مهرجویی پیش از این درباره استفاده از تصاویر فیلم «گاو» در «فروشنده» گفته بود: « این کار خوبی بوده که آقای فرهادی انجام داده و فیلم را در سکانسی در مدرسه برای بچه‌ ها نمایش داده است.»

ایران نخستین بار با فیلم «دایره مینا» به کارگردانی داریوش مهرجویی پا به رقابت‌ های اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌ زبان گذاشت.

داریوش مهرجویی (زادهٔ ۱۷ آذر ۱۳۱۸ در تهران) کارگردان، نویسنده و مترجم ایرانی است.

مهرجویی با ساخت فیلم گاو در سال ۱۳۴۸ نگاه‌ ها را متوجه سینمای ایران کرد و به موج نوی سینمای ایران شکل داد. پس از انقلاب مدتی از ایران مهاجرت کرد اما چند سال بعد بازگشت و به فیلم‌ سازی پرداخت و عضو پیوستهٔ فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران شد.

براساس نتایج یک نظرسنجی در سال ۱۳۸۳، او با آفریدن هفت شخصیت ، بیشترین شخصیت سینمایی ماندگار را در سینمای ایران خلق کرده است. همچنین شخصیت هامون در فیلمی به همین نام از مهرجویی ، ماندگارترین شخصیت در تاریخ سینمای ایران دانسته شده است.

پیشنهاد ما :

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “واکنش داریوش مهرجویی به انتخاب فروشنده برای اسکار”