free web hit counter

نسخه جدید شیرشاه در سینما

مجموعه: اخبار, اخبار سینما تعداد بازدید: 296
نسخه جدید شیرشاه در سینما

«والت دیزنی» نسخه رئال انیمیشن «شیرشاه» ‌کارتون معروف را می‌سازد و به زودی به نمایش درخواهد آورد که با توجه به زمانبندی اکران فیلم های والت دیزنی قرار است این فیلم در سال ۲۰۱۷ اکران شود.

«گاردین» نوشت: «جان فاورو» کارگردان «کتاب جنگل» اعلام کرده نسخه رئال انیمیشن «شیرشاه» انیمیشن معروف «والت دیزنی» را می‌سازد.

نسخه جدید این کارتون پرطرفدار که سال ۱۹۹۴ به روی پرده رفت،‌ با ترانه‌های انیمیشن اصلی به دست «جان فاورو» ساخته خواهد شد. «شیرشاه» یکی از چند اثر قدیمی «دیزنی» است که در کنار «سیندرلا»، «اژدهای پیت»، «دیو و دلبر» و «کتاب جنگل» قرار است با بازسازی شدن در قالب رئال انیمیشن جان دوباره‌ای بگیرد.

آهنگ‌ متن کارتون «شیرشاه» کاری از «التون جان» و «تیم رایس» بود و جایزه بهترین موسیقی متن و بهترین ترانه اصلی فیلم رقابت‌های اسکار را کسب کرد. این قطعه بیش از ۱۴ میلیون نسخه فروش داشت.

یکی از پروژه‌های جدید «والت دیزنی» فیلم رئال انیمیشن «دیو و دلبر» است که با هنرنمایی «اما واتسون» و «دن استیونز» ساخته می‌شود و قرار است ۱۷ مارس ۲۰۱۷ به روی پرده برود.

انیمیشن «شیرشاه» دومین انیمیشن پرفروش جهان و چهاردهمین فیلم پرفروش جهان در تمام دوران‌ها است. فروش یک میلیارد دلاری نسخه‌ سینمایی «شیرشاه» و فروش بالای نسخه نمایشی این کار نشان می‌دهد، این اثر از هر فیلم پرفروش‌ دیگری همچون قسمت‌های مختلف هشت‌گانه‌ «هری پاتر»، «تایتانیک» و مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» پرفروش‌تر بوده است. براساس آمار «دیزنی»، فیلم «آواتار» با دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار بیشترین فروش را در گیشه‌ی جهانی تجربه کرده است.

«شیر شاه» که از نگاه انجمن فیلم آمریکا یکی از ۱۰ فیلم برتر جهان در سبک انیمیشن است، در سال ۲۰۱۲ به صورت سه‌بعدی نیز در جهان اکران شد و باز هم به فروش بالایی دست یافت.

شیرشاه (به انگلیسی: The Lion King) انیمیشنی حماسی و موزیکال محصول سال ۱۹۹۴ شرکت والت دیزنی است. موسیقی این اثر توسط آهنگساز معروف التون جان ساخته و شعر آن توسط تیم رایس گفته شده و تنظیم آن توسط هانس زیمر انجام شده است. این فیلم برندهٔ جایزهٔ اسکار بهترین موسیقی متن و بهترین ترانهٔ اورجینال شده است.

از این اثر دو دنبالهٔ دیگر به نام‌های شیرشاه ۲: پادشاهی سیمبا و شیرشاه ۳: هاکونا ماتاتا ساخته شد. در سال ۲۰۱۲ این فیلم به صورت سه‌بعدی دوباره در جهان اکران شد و باز هم به فروش بالایی دست یافت.

این فیلم از نگاه انجمن فیلم آمریکا، یکی از ۱۰ فیلم برتر جهان در سبک پویانمایی (انیمیشن) است.

پیشنهاد ما :

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “نسخه جدید شیرشاه در سینما”