free web hit counter

ناصر ملک مطیعی در سریال شهرزاد

مجموعه: اخبار, اخبار هنرمندان تعداد بازدید: 166
ناصر ملک مطیعی در سریال شهرزاد

حسن فتحی کارگردان سینما و تلویزیون که سریال شهرزاد را با موفقیت در شبکه نمایش خانگی به نمایش درآورد این روزها غیر از درگیری برای ساخت فصل دوم این سریال ، نکاتی در ارتباط با فصل قبلی آن را هم اعلام کرده است.

به نقل از آی سینما فتحی می‌گوید در ابتدا پیشنهاد سریال «در چشم باد» به او داده شد که در نهایت با ساخت آن موافقت نکرد و مسعود جعفری جوزانی این مجموعه تلویزیونی را جلوی دوربین برد. این کارگردان در ادامه به نکته جالبی در مورد نقش پرطرفدار بزرگ آقا در سریال «شهرزاد» اشاره می‌کند و از ناصر ملک مطیعی به عنوان اولین انتخاب خود برای بازی در این نقش نام می‌برد.

در حالی که علی نصیریان بازیگر نقش بزرگ آقا سریال «شهرزاد» از حضور خود در فصل دوم این سریال خبر داده است، به تازگی گفت‌وگویی از حسن فتحی منتشر شده است که این کارگردان از ناصر ملک مطیعی به عنوان انتخاب اول خود برای بازی در نقش بزرگ آقا نام می‌برد. حسن فتحی در گفت‌وگو با ماهنامه «پاراگراف» درباره انتخاب بازیگر نقش بزرگ آقا می‌گوید: «در مورد بازیگر نقش بزرگ آقا ابتدا به ناصر ملک مطیعی فکر می‌کردیم. او را دعوت کرده و گفت و گویی مفصل داشتیم. این نظر خود ایشان بود که مردم دیگر به یک تصویر مثبت از من خو گرفته‌اند و من هم دوست ندارم این تصویر را در ذهن مردم بشکنم.»

البته حسن فتحی در بخشی دیگر از مصاحبه خود به نکات جالب دیگری هم اشاره می‌کند. این کارگردان سینما و تلویزیون می‌گوید در ابتدا پیشنهاد ساخت سریال «در چشم باد» به او داده شد، اما با نپذیرفتنش، کارگردانی این سریال تاریخی به مسعود جعفری جوزانی محول شد: «در «شهرزاد» خیلی ها باورشان نمی‌شود که ۲۸ قسمت یک کار تاریخی را من هشت ماهه گرفتم؛ در حالی که اغلب کارهای تاریخی که در تلویزیون ساخته شده، دو سه یا چهار سال و حتی هشت سال برایشان وقت گذاشته شده است. پس از موفقیت سریال «شب دهم» پیشنهادهای زیادی برای ساختن سریال دیگری به من شد. از جمله متن‌هایی که برای من آمد، همین سریالی بود که بعدها مسعود جعفری جوزانی با نام «در چشم باد» آن را ساخت.»

اما حسن فتحی که بارها علاقه خود را به مرحوم علی حاتمی ابراز کرده و حتی بعد از بازسازی شهرک سینمایی «غزالی» خواستار تغییر نام آن به «شهرک سینمایی علی حاتمی» شده بود، بار دیگر به تمجید از قلم این کارگردان فقید سینما و تلویزیون می‌پردازد و درباره او می‌گوید:« من نه تنها منکر این نیستم که به سینمای علی حاتمی خیلی علاقه دارم، بلکه مباهات هم می‌کنم. شخصیت علی حاتمی و قلمش سحرانگیز است.»

حسن فتحی

اخبار فصل دوم سریال شهرزاد

حسن فتحی (زاده:۱۰ شهریور ۱۳۳۸ – تهران، محله نظام آباد) کارگردان و فیلم‌نامه‌ نویسِ سینما، تلویزیون و تئاترِ ایرانی است.فتحی از جانب پدر اصالتی خوانساری و از جانب مادر اصالت آذری دارد. وی دارای مدرک لیسانس روان‌ شناسی از دانشگاه شهیدبهشتی تهران و فوق لیسانس کارگردانی از دانشگاه آزاد اسلامی است.

فتحی فعالیتهای هنری خود را با بازیگری تئاتر در دوران دانشجویی آغاز کرد ولی به طور جدی از سال ۱۳۶۸ با نوشتنِ نقدِ تئاتر و سینما در مجلاتی همچون سروش، تماشاخانه، دنیای تصویر و نمایش و نیز نویسندگی و کارگردانیِ تئاتر وارد دنیای هنر شد؛ که از این حیث او را می‌توان یک کارشناس و محقق هنر و سینما برشمرد.

از سال ۱۳۷۲ خورشیدی به تلویزیون وارد شد و به ساختِ سریال پرداخت و از سال ۱۳۸۳ خورشیدی با ساختِ فیلمِ سینماییِ ازدواج به سبک ایرانی به جمعِ کارگردانان سینمای ایران پیوست.

فتحی همچنین در دانشگاه‌های مختلفی به عنوانِ استاد تدریس می‌کند و هم اکنون مدیر آموزشی مؤسسه فرهنگی هنری کارنامه است.فتحی یک روان‌ شناس درام‌ نویس خلاق است.

پیشنهاد ما :

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ناصر ملک مطیعی در سریال شهرزاد”