free web hit counter

مصاحبه هایده حائری درباره سینما و هنر

مجموعه: مصاحبه, مصاحبه بازیگران تعداد بازدید: 394
مصاحبه هایده حائری درباره سینما و هنر

هایده حائری بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر که روز های خلوت هنری خود را سر می کند در جدیدترین مصاحبه خود درباره سینما و تلویزیون و دنیای هنر صحبت کرد که با مراجعه به ادامه مطلب میتوانید آن را مطالعه کنید …

هایده حائری (زاده ۲ فروردین ۱۳۳۳ در تهران) بازیگر، نویسنده و کارگردان سینما، تئاتر و تلویزیون ایرانی است.

با اشاره به بی اعتنایی فیلمسازان و مسئولان فرهنگی کشور نسبت به برخی از هنرمندان پیشکسوت گفت: باید دید که چه اتفاقی افتاده که آدم‌هایی که از عمر و زندگی‌شان گذشته‌اند، به این روز و اوضاع دچار شده‌اند؟ ما می توانستیم در سال‌های جوانی به خارج از کشور برویم و زندگی دیگری داشته باشیم اما ماندیم و به جای قدردانی از ما، حالا اینگونه مورد غفلت واقع شده‌‌ایم.

هایده حائری و درباره سینما و هنر

عکس جدید هایده حائری و مصاحبه او

وی اظهار داشت: متاسفانه بهترین سال‌های عمرمان کفاف زندگی دوران بازنشستگی را نمی‌دهد. من هنوز منتظرم کسی مرا کشف کند! متن‌ها جوان‌پسند شده و ماجرای فیلمسازی کارگردان‌ها و تهیه‌کنندگان ما این است که وقتی متنی به آن‌ها پیشنهاد می‌شود، فقط برای چند بازیگر جوان نقش نوشته شده و اگر نقشی به ما بخورد هم باز انتخابشان را محدود می‌کنند.

حائری با اشاره به فضای ارتباطات در هنر گفت: وقتی دخترخاله، پسرعمو و اقوام کارگردان‌ها و تهیه‌کنندگان می‌توانند با یک تماس، نقش‌ها را بگیرند و فیلم ارزان‌تر تمام شود، فرقی برای کسی نمی‌کند که ما انتخاب شویم یا نشویم یا بیکار باشیم یا نباشیم. متاسفانه در فیلم‌ها و آثار هنری هیچ کیفیتی مدنظر نیست و اگر با هنرمندان هم‌سن و سال من صحبت کرده باشید، حرف مشترک همه ما این است: افسرده شده‌ایم!

هایده حائری اظهار داشت: سینمای جهان را که می‌بینیم بیشتر دلسرد می‌شویم. بازیگران سالمند و حتی ۹۵ ساله هالیوودی هنوز بازی می‌کنند و به فیلم‌ها دعوت می‌شوند ولی در عالم بازیگری ایران این خبرها نیست. بیشتر از اینکه موضوع سن و سال ما باشد، طرز تفکرفیلمسازان ماست. در اینجا برای تجربه هیچ ارزشی قائل نمی‌شوند. من آرزو دارم یک روز این مشکلات حل شود.

داور مسابقه بازیگری «ستاره بیست» در خصوص برگزاری بزرگداشت برای هنرمندان پیشکسوت گفت: متاسفانه در کشور ما دنیای هنر، مردانه است. مرحومه ثریا حکمت، مهری ودادیان، جمیله شیخی و … کم کسی نبودند ولی تا به‌ حال حتی یک‌ بار مراسم بزرگداشت برای آن‌ ها گرفته نشده و هیچ سالن یا مکانی به نامشان نشده است. ولی برای هنرمندان مرد کشورمان بالاخره یک مراسم نکوداشت در یک برهه زمانی گرفته شده و می‌شود. این درست نیست و نباید تبعیض قائل شویم.

هایده حائری

مصاحبه هایده حائری با رسانه ها و عکس های او

وی در پایان با اشاره به فعالیت‌های هنری دیگر خود گفت: من مترجم هستم و وقتی بازی نکنم، ترجمه می‌کنم اما باید بگویم یک نویسنده محترم هم‌نام من فعالیت دارد و من افتخار دارم که نام و نام خانوادگی من باایشان یکی است اما فرد دیگری است و من در زمینه ترجمه فعالیت دارم.

گفتنی‌ است؛ آخرین فیلمی که با ایفای نقش هایده حائری اکران شد، «گهواره‌ای برای مادر» به کارگردانی پناه‌ بر خدا رضایی و محصول سال ۱۳۹۱ است.

پیشنهاد ما :

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “مصاحبه هایده حائری درباره سینما و هنر”