free web hit counter

مصاحبه بسیارجالب با محمدعلیزاده

مجموعه: دسته‌بندی نشده, مصاحبه, مصاحبه خوانندگان تعداد بازدید: 166
مصاحبه بسیارجالب با محمدعلیزاده

مصاحبه بسیارجالب با محمدعلیزاده

البوم های محمدعلیزاده, اهنگ جزتو ازمحمدعلیزاده, زندگی شخصی محمدعلیزاده

دراین پست از سایت آناپیک یک مصاحبه بسیار خودمانی با محمدعلیزاده را درخدمته شما عزیزان قرارداده , بخوانیدو لذت ببرید.

محمد علیزاده در جایگاه بسیار خوبی از موسیقی امروز قرار دارد . او با مرارت سختی تمرین و پشتکار فراوان به اینجا رسیده است . غرور و تکبر در او جایی ندارد و از حاشیه و جنجال دوری میکند . علیزاده مهندس کشاورزی است و از کودکی به خوانندگی علاقه داشته است . او سه بار مقام اول قرائت قران را در سطح کشور بدست اورده است . علیزاده بعد از البوم “دلت بامنه”در حال اماده سازی البوم بعدی خود میباشد .

بین سالهای ۸۲ – ۸۳ سبک خواندنتان شبیه محمد اصفهانی بود و تحریر صدایتان به آن سبک ها بیشتر می خورد , اما یک دفعه سبک خود را تغییر دادید , دلیل این تغییر ناگهانی چه بود ؟
در آن دوران که من آموزش دیده و “لب خاموش” را تولید کرده بودم , یک تجربه عملی به دست آوردم و در آن دوره بیشتر دنبال تجربه اندوزی بودم اما بعد از آن دوست نداشتم سبک و سیاق موسیقی و خواندنم شبیه کسی باشد , چون معتقدم تقلید هنگام یادگیری قشنگ است , اما وقتی خواننده وارد عرصه ای میگردد که باعث می شود موسیقی اش را مردم گوش بدهند , خب باید یک امضایی از خود داشته باشد . حالا در این مسیر هم بالاخره گهگاهی موسیقی های من دچار تغییر سبک می شد و بخاطر اینکه جایگاه موسیقیایی خودم را پیدا کنم و چون آموزش های ردیف های آوازی دیده بودم به خاطر همین آن موقع داشتم پاپ سنتی می خواندم , اما سر انجام تصمیم گرفتم یک چیزی ارائه بدهم برای محمد علیزاده . یعنی اینکه اگر کسی کارهای مرا گوش داد بگوید این سبک و سیاق محمد علیزاده است.

چه کردید ؟
نخواستم کار زیادی بکنم و خیلی اتفاق خاصی را رقم بزنم , فقط یک مقدار بینش خود را نسبت به موسقی و انتخاب ترانه هایم و نوع خواندنم عوض کردم و قطعا این نوع خواندنم را آلبوم به آلبوم تغییر میدهم . چون دوست دارم باز توانایی های دیگر صدایم را در یک جاهای خاص دیگر نشان بدهم . یعنی همیشه دوست دارم خودم و مردم را سورپرایز و متعجب کنم . قطعا در البوم جدیدم هم جوری می خوانم که شاید مردم از من کمتر شنیده باشند .

البوم های محمدعلیزاده, اهنگ جزتو ازمحمدعلیزاده, زندگی شخصی محمدعلیزاده

خودتان به کدام سبک بیشتر علاقه مندید ؟ سبکی که الان میخوانید یا سبکی که در گذشته می خواندید ؟
این سبکی را که الان دارم دنبال می کنم و می خوانم , خیلی دوست دارم و پرورشش میدهم .

کسی هم از شما تقلید میکند ؟
بله , بعضی ها که تازه وارد موسیقی شده اند , دارند این فرم و سبک را از من تقلید می کنند و من از این بابت خوشحالم و فکر می کنم موسیقی من تاثیر خوبی داشته که این اتفاق افتاده است .

خود شما زمانی که خواستید موسیقی را شروع کنید از چه کسی تقلید کردید ؟
من هیچ وقت هیچ کس الگویم نبوده , هر خواننده ای را با توجه به توانایی ها ی خودش دوست داشتم و گوش می کردم و از هر کدام از آنها یک چیز یاد گرفتم . در واقع الگویم یک نفر نبوده , بلکه هر چیزی را که به نظرم خوب آمده یاد گرفتم .

یکی از کسانی را که از او چیز آموخته اید , می توانید نام ببرید ؟
مثلا از آقای محمد اصفهانی بوده و چون بسیار موسیقی سنتی را دوست دارم , قطعا گوش دادن به البوم های استاد شجریان روی صدا و لحن من تاثیر داشته است .

رسالت محمد علیزاده چیست ؟
من از وقتی که خواستم موسیقی را شروع کنم , همیشه شعارم این بوده که از عشق بخوانم . من دوست دارم موهبتی که خدا به من داده و راهی که جلو من گذاشته , یعنی خوانندگی با آن به جامعه ام عشق و آرامش بدهم . می خواهم با کارهایم مردم را به سمت بخشیدن و گذشت کردن ببرم . به سمت آن چیزهایی که خدا دوست دارد . این رسالت محمد علیزاده است , حالا تا چه حد موفق است نمی دانم .

شما آذری هم خیلی خوب می خوانید , قصد خواندن آذری ندارید ؟
اتفاقا چرا , حتما می خوانم و در کنسرتهایم یک تراک اجرا میکنم .

images (2)

ملاکتان برای کاری که تولید می کنید بیشتر نظر مخاطب است یا خودتان ؟

ببینید مخاطبی که کارهای مرا گوش می کند و مرا دوس دارد , قطعا با من هم سلیقه و هم فکر است و نمی شود گفت که فقط سلیقه خودم  یا مخاطب را اعمال می کنم . اما همیشه این یک جاده دو طرفه است , یعنی هم سلیقه خودم و هم سلیقه مخاطب را در نظر می گیریم .

چه چیزی باعث آرامش شما می شود ؟
من همیشه سعی می کنم محیط زندگی ام را جوری بچینم که به آرامش برسم . زمانی که پیش پدر و مادر و خانواده ام هستم , آرامم و آن ارامش را دارم . اگر کاری نداشته باشم از چهارشنبه تا جمعه در خدمت خانواده ام هستم و این اتفاق برای من آرامش می آورد .

خودتان آرام هستید ؟
من کلا آدم آرامی هستم و اعتقاد دارم که عزت دست خداست و هر انچه در زندگی من هست از لطف خداست و این خدا حدا گفتن مرا آرام کی کند .

شما در صحبت هایتان نشان دادید که آدم معتقدی هستید , این اعتقادات شما از کجاست ؟
سر منشا آن از خانواده ام است . من دارای پدر و مادری معتقد و مومن هستم که از کودکی یک سری اصول را همیشه به من یاد داده اند , البته خودم هم از جوانی مطالعه کردم و از طریق مطالعه یک سری چیزها را یاد گرفتم و همین طور تجربیات تلخ و شیرین داشتم .

البوم های محمدعلیزاده, اهنگ جزتو ازمحمدعلیزاده, زندگی شخصی محمدعلیزاده

چه چیزی برایتان مهم است ؟
انسان بودن و اینکه بنده خوب خدا بشوم خیلی برام مهمتر است تا اینکه خواننده محبوب مردم شوم . دوست دارم محبوب خداوند شوم , چون اگر محبوب خدا شوی محبوب مردم هم خواهی شد .

از چگونگی ورودتان به عرصه موسیقی بگویید ؟
من حدود نه سال دوره و کلاس آوازی دیدم و شش سال ردیف های آوازی کار کرده ام و مدتی هم در خدمت استاد زنده یاد محمد نوری بوده ام . اولین کاری را هم که کردم تحقیق بر روی موسیقی مقام خراسان بود که منجر  به این شد در سال ۷۸ کنسرتی با مضمون موسیقی مقام خراسان بگذارم . آن زمان ۱۸ سال بیشتر نداشتم . آرام آرام وارد موسیقی پاپ شدم و خدا رو شکر در نهم اسفند ۱۳۹۱ آلبوم “دلت با منه” وارد بازار شد و با استقبال مردم مواجه شد . برای تهیه این البوم خیلی زحمت کشیدم و به قول حضرت سعدی :
مکن ز غصه شکایت که در طریق طلب // به راحتی نرسید آن که زحمتی نکشید

کدام کارتان را بیشتر از بقیه کارها دوست دارید و کدام برایتان خاطره انگیز بوده ؟
من کاری که دوست نداشته باشم نمی خوانم  ولی کارهایی که برایم خاطره انگیز بوده , قطعه “جز تو” , “شهر باران” و از آلبوم جدید “دلت با منه” , “سرزنش” و “برگرد” .

بیشتر چه آهنگهایی را زمزمه و گوش می کنید ؟
بعضی وقتا اهنگ های خودم را گوش میکنم و با خودم زمزمه میکنم و از بعضی دوستان هم گوش میکنم . مثلا همین الان داخل ماشینم البوم اخر شهاب رمضان را داشتم گوش میدادم .

البوم های محمدعلیزاده, اهنگ جزتو ازمحمدعلیزاده, زندگی شخصی محمدعلیزاده

و صحبت پایانی؟
روز مادر و رور پدر تمام شده اما من دوست دارم پایان گفت و گویم در مورد انها باشد : دندانم شکست بخاطر سنگریزه ای که در غذا بود درد کشیدم و گریه کردم اما نه بخاطر شکستن دندانم بلکه بخاطر کم سو شدن چشمای مادرم .
به همه مادران و پدران این روز را تبریک میگویم و امیدوارم همیشه سایه شان بالا سر بچه هایشان باشد .
خود من هرچی در زندگی ام دارم از دعای خیر پدر و مادرم دارم و دعا میکنم همه ی بچه ها این دعای خیر پدر و مادرشان همراهشان باشد و همسن و سالهای خودم سلام  میکنم و درود میفرستم و ارزو میکنم که در زمان حیات پدر و مادرهایمان برایشان حیات بخش و فرزندان خلفی باشیم .

منبع : آناپیک

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “مصاحبه بسیارجالب با محمدعلیزاده”