free web hit counter

مصاحبه با کاپیتان تیم والیبال ایران سعیدمعروف

مجموعه: مصاحبه, مصاحبه ورزشکاران تعداد بازدید: 364
مصاحبه با کاپیتان تیم والیبال ایران سعیدمعروف

مصاحبه با کاپتان تیم والیبال ایران سعید معروف

تیم ملی والیبال, سعید معروف, کاپیتان تیم والیبال, مصاحبه با سعید معروفآ عکسهای سعید معروف

دراین پست از سایت آناپیک مصاحبه کوچکی با کاپیتان تیم ملی والیبال سعید معروف داریم , بخوانیدو لذت ببرید.
به عنوان کاپیتان تیم ملی وظیفه سنگینی را به دوش می‌کشد و انصافا که به خوبی از پس این مسئولیت خطیر برآمده است. سعید معروف که ارتباط عاطفی خوبی نیز با ملی‌پوشان والیبال دارد، یک لیدر به تمام معنا و واقعی است که نقش بسزایی در موفقیت‌های والیبال ایران داشته است.معروف که به خوبی توانسته جواب اعتماد خولیو ولاسکو را بدهد، این روزها به پاسور مورد وثوق و مطمئن سرمربی تیم ملی تبدیل شده است.

موافقی از بازی اول مقابل ایتالیا شروع کنیم؟ 

واقعا بازی خاطره‌انگیزی بود. تا قبل از اینکه به سالن برسیم همه بچه‌ها استرس زیادی داشتند و خود من به این فکر می‌کردم که مقابل یکی از پرافتخارترین تیم‌های دنیا چه عملکردی خواهیم داشت.

با همین فشار و استرس گرم کردید؟
وقتی وارد سالن شدیم همه بچه‌ها شوکه شدند و این فشار و استرس تا حدود زیادی از روی تیم برداشته شد.

چطور؟

اصلا باور نمی‌کردیم که جو سالن تا این حد به نفع ایران و چنین استقبالی صورت گرفته باشد. باید اعتراف کنم که تشویق بچه‌ها موقع گرم کردن باعث شد روحیه تیم تقویت شود و کاملا با انگیزه آماده بازی شویم.

با این اوصاف تماشاگران ایرانی حاضر در سالن، در پیروزی برابر ایتالیا سهیم بودند؟

صد درصد. فکر می‌کنم این موضوع اتفاق خوبی بود و ثابت شد که قلب همه ایرانیان برای موفقیت ایران می تپد و بدون شک روزی به یادماندی برای ورزش ایران رقم خورد.

پیش‌بینی بردن ایتالیا را در خاک این کشور می کردی؟

بردن ایتالیا رویا نبود؛ اما می‌دانستیم که کار فوق‌العاده سختی است و برای تحقق آن باید تلاش کنیم که خوشبختانه این اتفاق افتاد و در تاریخ والیبال ایران جاودانه شد.

یعنی قرار نیست این اتفاق دوباره بیفتد؟

به هر حال والیبال ایتالیا یکی از قدرت‌های برتر دنیاست و به طور قطع شکست دادن این تیم کار آسانی نیست و شاید دیگر در تاریخ والیبال ایران تکرار نشود.

تیم ملی والیبال, سعید معروف, کاپیتان تیم والیبال, مصاحبه با سعید معروفآ عکسهای سعید معروف

قبول داری با این پیروزی قدرت واقعی والیبال ایران به دنیا شناسانده شد؟
دقیقا همین طور بود. این پیروزی باعث شد که والیبالیست‌های ایران قدرت‌نمایی کنند و نشان بدهند توانایی بازی کردن در بالاترین سطح والیبال دنیا را دارند.

این عملکرد به طور قطع مسیر لژیونر شدن را برای ملی‌پوشان باز می‌کند؟
بدون شک نمایندگان تیم‌های باشگاهی جهان این مسابقات را زیر نظر دارند و امیدوارم زمینه حضور بازیکنان ایران در لیگ‌های بزرگ اروپایی فراهم شود.

خودت به لژیونر شدن فکر می‌کنی؟
به طور قطع. فکر می‌کنم حضور در لیگ جهانی و در خشش در این رقابت‌ها فرصت مناسبی است تا پای والیبالیست‌های ایرانی به لیگ‌های معتبر اروپا و جهان باز شود.

ولاسکو در رقم خوردن این موفقیت‌ها چقدر سهیم بود؟
خولیو ولاسکو مغز متفکر تیم ماست و تجربیات طلایی گران‌بهایی دارد که در همین بازی با ایتالیا نمایان شد. نکته مهم‌تر تعصب ولاسکو به والیبال ایران است و فکر می‌کنم همه دیدند که در بازی با ایتالیا چه جنب‌و‌جوشی داشت و به بازیکنان انرژی و انگیزه می‌داد.

جا‌به‌جایی و چینش مهره‌ها نیز کلید طلایی ولاسکو بود؟

دقیقا همین طور است. به نظر من همین جابه‌جایی‌ها برنامه‌های ایتالیا را به‌هم ریخت و آنا‌ن را زمین‌گیر کرد. خوشبختانه مهره‌های جایگزین و جدید هم فوق‌العاده ظاهر شدند و عملکرد درخشانی داشتند.

در خصوص بازی دوم چه نظری داری؟

به نظر من در بازی دوم هم عملکرد قابل قبولی داشتیم و با بدشانسی نتیجه را واگذار کردیم. البته نکته مهم این بود که در این بازی هم دو ست برنده شدیم و یک امتیاز بازی نصیبمان شد.

قبول داری در دو ست ابتدایی خوب بازی نکردید؟

تا حدودی. فکر می‌کنم وضعیت سالن با بازی اول متفاوت بود و شناخت ایتالیا از شیوه بازی ما باعث شد تا کارمان سخت شود و نتیجه را واگذار کنیم؛ اما در ست سوم و چهارم به خودمان آمدیم و جبران کردیم.

چرا ست پنجم را در حالی که از ایتالیا پیش بودید واگذار کردید؟
متاسفانه بدشانسی ما و خوش‌اقبالی ایتالیا در چند سرویس باعث شد تا اختلاف امتیاز را جبران کنند و نتیجه را واگذار کنیم.

اشتباه داوری چطور؟

در ست پنجم متاسفانه یکی دو تصمیم اشتباه گرفته شد و خطای تور به اشتباه اعلام شد؛ اما در مجموع اشتباهات داوری جزئی از ورزش است و نباید باخت را به گردن داور انداخت.

نکته قابل توجه خوشحالی عجیب سرمربی ایتالیا بود؟
به هرحال پیروزی بر تیمی که سرمربی آن خولیو ولاسکو است، برای شاگرد ایشان افتخار بزرگی بود و طبیعی بود که آن قدر شادمان شده باشد.

بازی باکوبا را چطور ارزیابی می کنی؟

کوبا اگرچه ضعیف‌ترین تیم گروه است؛ نباید به هیچ وجه این تیم را دست کم بگیریم؛ همین که آنها یک بازی را از روسیه بردند نشان می‌دهد که تیم دست‌وپا بسته‌ای نیستند؛ بخصوص که آنها میزبان هستند و ما میهمان.

سفر طولانی به هاوانا مشکل ساز نبود؟
سفر به هاوانا نزدیک به ۲۰ ساعت طول کشید و با توجه به بازی سنگینی که مقابل ایتالیا داشتیم تا حدودی بچه‌ها را به لحاظ بدنی خسته کرد؛ اما در زمان باقی‌مانده این خستگی برطرف خواهد شد و با قدرت مقابل کوبا ظاهر می‌شویم.

فکر می کنی برد مقابل کوبا را می‌توان از همین حالا در کارنامه ایران ثبت کرد؟
همان طور که گفتم به هیچ وجه بازی آسانی نیست؛ اما مطمئن باشید والیبال ایران فقط و فقط به پیروزی در لیگ جهانی فکر می‌کند و بس.تیم ملی والیبال, سعید معروف, کاپیتان تیم والیبال, مصاحبه با سعید معروفآ عکسهای سعید معروف

فکر می‌کنی والیبال ایران بخت صعود به مرحله نهایی لیگ جهانی را دارد؟

با توجه به تیم‌هایی که در گروه ما قرار دارند و نتایجی که رقم خورده است کار سختی برای صعود داریم؛ اما به هیچ وجه بابت این اتفاق ناراحت نیستیم و به طور حتم برای تحقق آن تلاش می‌کنیم.

شاید این تلاش برای این است که در دو بازی پایانی میزبان هستیم؟

بله. میزبانی بازی با آلمان امتیاز ویژه‌ای است که می‌تواند به کمک ما بیاید و بتوانیم در تهران جشن صعود بگیریم. البته امیدوارم بقیه نتایج هم به سود ما رقم بخورد.

آیا سعید معروف با حضور در لیگ جهانی به سقف آرزوهایش رسیده است؟

نمی‌توان گفت سقف آرزوها؛ اما یکی از آرزوهایم حضور در لیگ جهانی و بردن تیم‌های قدرتمند دنیا بود که خوشبختانه در بازی با صربستان و ایتالیا این اتفاق افتاد.

در خصوص كاپيتانی تیم ملی هم صحبت می‌کنی؟

کاپیتانی در والیبال سختی‌های خاص خودش را دارد؛ اما افتخار بزرگی است که نصیب من شده و وظیفه و بار مسئولیتم را سنگین‌تر کرده است.

به طور حتم شایعه اختلاف بر سر بستن بازوبند را تکذیب می‌کنی؟

صد درصد. طرح این موضوع کار حاشیه‌سازان بود و بازهم تاکید می‌کنم که کوچکترین اختلافی نبود.

برای تیم باشگاهی فصل آینده‌ات تصمیمی گرفتی؟

خیر. فعلا همه ذهنم درگیر لیگ جهانی است و بعد از آن در خصوص آینده و تیم باشگاهی تصمیم می‌گیرم.

منبع :آناپیک

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “مصاحبه با کاپیتان تیم والیبال ایران سعیدمعروف”