free web hit counter

تصاویر مراسم تدفین پیکر عباس کیارستمی

مجموعه: اخبار, اخبار هنرمندان تعداد بازدید: 567
تصاویر مراسم تدفین پیکر عباس کیارستمی

بی شک عباس کیارستمی یکی از تاثیرگذارترین چهره ها در سینمای جهان به شمار می رفت. او دارای آثار متعددی در زمینه های مختلف اعم از سینما، تلویزیون، عکاسی، چیدمان و …بود. با نهایت تاسف این چهره در ۱۴ تیرماه ۱۳۹۵ در پاریس چشم از جهان بست. با ما با دیدن عکس های مراسم تدفین عباس کیارستمی همراه باشید.

عباس کیارستمی یکم تیر ۱۳۱۹سال در شهر تهران متولد شد. در مدرسه جم در قلهک با آیدین آغداشلو همدرس شد. نخستین تجربه هنری او نقاشی بود او این هنر را تا پایان دوران نوجوانی همچنان ادامه داد تا آنجا که در سن ۱۸ سالگی توانست در یک مسابقه نقاشی برنده جایزه شود. وی اندکی پس از این کامیابی در دانشکده هنر های زیبای دانشگاه تهران پذیرفته شد. او در دانشگاه بیشتر به فراگیری نقاشی و طراحی گرافیک پرداخت و در هنگام تحصیل برای تأمین هزینه‌ های زندگی به عنوان پلیس راهنمایی رانندگی مشغول به کار شد. کیارستمی از سال ۱۳۴۰ یعنی در دهه ۱۹۶۰ به عنوان نقاش تبلیغاتی در آتلیه ۷ و یکی دو مؤسسه دیگر به کار طراحی جلد کتاب، پوستر و آگهی ‌های بازرگانی پرداخت، و بعد ها به «تبلی فیلم» رفت. از سال ۱۳۴۶ در سازمان تبلیغاتی نگاره به طراحی و ساختن تیتراژ فیلم پرداخت که نخستین آنها تیتراژ فیلم وسوسهٔ شیطان ساختهٔ محمد زرین دست بود. طراحی پوستر و ساخت تیتراژ فیلم‌های قیصر و رضا موتوری ساخته مسعود کیمیایی را او انجام داد. مدتی بعد به دعوت فیروز شیروانلو، که مسئولیت «امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را داشت به کانون رفت و در سال ۱۳۴۹ فیلم کوتاه نان و کوچه را ساخت. در سال ۱۳۵۱ فیلم زنگ تفریح را ساخت و با ساخت فیلم مسافر در سال ۱۳۵۳ مطرح شد. او در سینمای بعد از انقلاب پایه‌ گذار سینمایی شد که تا به حال فیلم سازان زیادی پیرو این نوع سینما، فیلم ساخته و مطرح شده‌ اند. عباس کیارستمی با فیلم طعم گیلاس در سال ۱۹۹۷ جایزه نخل طلای جشنواره فیلم کن را هم از آن خود کرده ‌است. کیارستمی از ۱۹۶۲ تا ۱۹۶۶ روی هم رفته ۱۵۰ آگهی بازرگانی برای تلویزیون ایران ساخت. او تا پایان دهه ۱۹۶۰ آگهی آغاز فیلم‌ هایی همچون قیصر ساخته مسعود کیمیایی و طرح کتاب‌ های کودکان را انجام داد. کیارستمی در ۱۹۶۹ با پروین امیرقلی ازدواج کرد و در سال ۱۹۸۲ از او جدا شد. آن‌ها از این پیوند، صاحب دو پسر به نام‌ های احمد زاده ۱۹۷۱ و بهمن ۱۹۷۸ شدند. فرزند دوم او بهمن کیارستمی در سال ۱۹۹۳ در سن ۱۵ سالگی مدیر فیلم‌برداری و کارگردان شد و فیلم مستند سفری به دیار مسافر را ساخت.او فیلمنامه‌نویس، تهیه‌کننده، کارگردان، کارگردان هنری، تدوین‌ گر، نقاش، شاعر و عکاس بین‌ المللی اهل ایران بود.

او چهره ‌ای تأثیرگذار در سینمای جهان به ‌شمار می‌ آید، آثار وی با استقبال فراوان منتقدان، فستیوال ‌ها و بنیاد های فرهنگی هنری جهان رو به ‌رو شده است. کیارستمی از سال ۱۹۷۰ میلادی در عرصه سینما شروع به فعالیت کرد، او بیش از ۴۰ فیلم سینمایی، کوتاه و مستند ساخته است. از مهمترین آثار وی می‌ توان به: سه‌گانه کوکر، کلوزآپ (۱۹۹۰)، طعم گیلاس (۱۹۹۷)، باد ما را خواهد برد (۱۹۹۹) و کپی برابر اصل (۲۰۱۰) اشاره کرد. کیارستمی علاوه بر سینما در عرصه‌ های دیگر هنری از جمله شعر، عکاسی، چیدمان، موسیقی، طراحی گرافیک، طراحی و نقاشی نیز فعال بود. او را باید در زمره سینماگران موسوم به موج نوی سینما در ایران به شمار آورد. سادگی، استفاده از کودکان به عنوان نقش اول و قهرمان داستان، سبک مستند گونه، بهره‌ گیری از فضا های روستایی، حذف کارگردان، شاعرانگی و نیز مکالمه ی شخصیت ‌ها در خودرو برخی از ویژگی‌ های فیلم‌ های کیارستمی است. کیارستمی برنده چندین جایزهٔ بزرگ سینمایی است. کیارستمی پنج بار نامزد دریافت جایزه نخل طلای جشنواره فیلم کن شد و در سال ۱۹۹۷ در پنجاهمین دوره جشنواره فیلم کن برای فیلم طعم گیلاس موفق به دریافت این جایزه گردید. وی در جشنواره ‌های متعدد معتبر فیلم جهان به عنوان داور حضور داشته است و با ۴ دوره حضور به عنوان داور در جشنواره فیلم کن در سال های ۱۹۹۳، ۲۰۰۲، ۲۰۰۵ و ۲۰۱۴ در بین هنرمندان ایرانی پیشتاز است. وی همچنین با دریافت ۳۲ دست‌آورد شخصی به عنوان پر افتخارترین هنرمند ملی ایران است.
کیارستمی از جمله کارگردانانی است که پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران در کشور باقی ‌ماند. او بر این باور است که تصمیم به ماندن، مهم‌ترین تصمیم او برای زندگی حرفه‌ای اش بوده است. او می ‌گوید که حضور همیشگی اش در ایران و ملیت ایرانی اش توانایی او در ساخت فیلم را دو چندان کرده است، وی در این باره گفت:
اگر درختی را که ریشه در خاک دارد از جایی به جای دیگر ببرید، آن درخت دیگر میوه نمی ‌دهد و اگر بدهد آن میوه دیگر به خوبی میوه ‌ای که در سرزمین مادری اش می‌ تواند بدهد نیست. این یک قانون طبیعت است. فکر می‌ کنم اگر سرزمینم را رها کرده بودم درست مانند این درخت شده بودم.

عباس کیارستمی به دلیل بیماری در ۱۴ تیر ۱۳۹۵ در پاریس درگذشت.

تصاویر مراسم تدفین عباس کیارستمی با حضور هنرمندان سینما و تلویزیون

عباس کیارستمی, بیماری عباس کیارستمی

بیماری عباس کیارستمی, بیوگرافی عباس کیارستمی

عباس کیارستمی, بیماری عباس کیارستمی

عباس کیارستمی, بیماری عباس کیارستمی

عباس کیارستمی, بیماری عباس کیارستمی

مهتاب کرامتی در مراسم عباس کیارستمی

عباس کیارستمی, بیماری عباس کیارستمی

عکس جدید حامد بهداد در مراسم تدفین عباس کیارستمی

عباس کیارستمی, بیماری عباس کیارستمی, بیوگرافی عباس کیارستمی, فیلم رضا موتوری

عکس های جدید مراسم خاک سپاری عباس کیارستمی

عباس کیارستمی, بیماری عباس کیارستمی

عکس های مراسم خاک سپاری عباس کیارستمی

عباس کیارستمی, بیماری عباس کیارستمی

بابک حمیدیان در مراسم عباس کیارستمی

عباس کیارستمی, بیماری عباس کیارستمی

اهالی سینما در مراسم خاک سپاری عباس کیارستمی

عباس کیارستمی, بیماری عباس کیارستمی

عباس کیارستمی, بیماری عباس کیارستمی

مراسم خاک سپاری عباس کیارستمی

عباس کیارستمی, بیماری عباس کیارستمی

عکس جدید نیکی کریمی در مراسم تدفین عباس کیارستمی

پیشنهاد ما:

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “تصاویر مراسم تدفین پیکر عباس کیارستمی”