free web hit counter

مدل آرایش چشم ۲۰۱۷

مجموعه: عکس, عکس جالب تعداد بازدید: 459
مدل آرایش چشم ۲۰۱۷

مدل آرایش چشم ۲۰۱۷

مدل های آرایش چشم, آرایش چشم,چشم,سایه چشم, سایه چشم ۲۰۱۷,مدل های آرایش چشم و سایه چشم ۲۰۱۷,سایه چشم, آرایش چشم,مدل آرایش چشم,مدل آرایش چشم ۲۰۱۷

نسخه ایده‌آل برای ابروها

كسي نمي‌تواند منكر تاثير ابروها در افزايش زيبايي چشم‌ها شود. داشتن ابرويي پرپشت، مرتب و خوش‌حالت مي‌تواند به راحتي جلوه يك چشم معمولي را چند برابر كند، بنابراين نبايد از ابروها غافل شد و از كنار آنها بي‌تفاوت گذشت چراكه يك ابروي كم‌پشت و بي‌حالت به راحتي مي‌تواند تمامي زحمات شما را از بين ببرد. براي داشتن ابروهاي پرپشت به روغن بادام تلخ احتياج داريد. بايد با كمك يك شانه ابرو روغن بادام را به تارها و ريشه موي ابرو برسانيد. براي اين منظور بايد ابروها را با مقدار اندكي روغن بادام تلخ آغشته كنيد و با كمك شانه ابرو به آرامي ابروها را به سمت بالا حالت دهيد. دقت داشته باشيد كه استفاده بيش ‌از اندازه از روغن بادام مي‌تواند موجب ريزش ابروها شود چراكه روغن مازاد مي‌تواند منافذ پوستي را پر كند و به ريشه ابرو آسيب برساند و موجب ريزش ابرو شود، بنابراين بايد به مقدار كم و فقط تا اندازه‌اي كه ساقه و ريشه مو اندكي چرب شود از روغن بادام تلخ استفاده كرد.

سایه چشم 2017,سایه چشم, آرایش چشم,مدل آرایش چشم,مدل آرایش چشم 2017

مديتيشن و گلاب‌درماني چه تاثیری بر زیبایی دارد؟

براي آنكه هر گونه چين و چروك را از اطراف صورت‌تان دور كنيد نيازمند افزايش آرامش دروني هستيد چرا كه اضطراب، استرس، غم و اندوه همگي مي‌توانند موجب بروز تغييراتي در چهره و ظاهر شوند. توجه كنيد كه وقتي خبر هولناك يا غم‌انگيزی را به فردي مي‌گوييم پيش از هر چيز با درهم فشرده شدن عضلات صورت او مواجهه مي‌شويم. اخم‌ها در هم كشيده، چشم‌ها جمع و به طور كلي عضلات صورت دچار گرفتگي و اسپاسم‌هايي مي‌شود كه همگي آنها در بروز چين و چروك بسيار موثرند. عضلات و پوست ناحيه چشم نیز ‌ از اين مسئله مستثني نيستند و چه بسا بيشترين چين و چروك را به خود جذب می‌كنند. براي پيشگيري از اين موضوع كافي است دراز بكشيد و براي چند لحظه همه چيز را فراموش كنيد. سعي كنيد تمركز كرده و عضلات بدن‌تان را ريلكس كنيد. در اين مرحله از فردي بخواهيد كه بعد از ريلكس كردن شما دستمال نخي تميزي را كه با اسپري كردن گلاب آن را مرطوب كرده روي صورت‌تان بيندازد. تكرار اين تكنيك هر شب مي‌تواند تاثير چشمگيري در درمان چين و چروك چشم‌ها
داشته باشد.

سایه چشم 2017,سایه چشم, آرایش چشم,مدل آرایش چشم,مدل آرایش چشم 2017

درماني براي پف چشم‌ها

يكي ديگر از شيوه‌هايي كه به افزايش جذابيت و زيبايي چشم‌ها كمك مي‌كند برطرف كردن پف‌ زير چشم است. ساده‌ترين كار براي از بين بردن پف چشم‌ها استفاده از كرم گشنيز و روغن زيتون است. براي تهيه اين ماسك كافي است يك قاشق غذاخوري گشنيز را خوب كوبيده و له كرده آن را با يك قاشق غذاخوري عسل تركيب كنيد و نصف قاشق غذاخوري روغن زيتون به آن بيفزاييد تا كرمي يك‌دست تهيه شود. اين تركيب را روي حرارت اندك بگذاريد و آن را خوب هم بزنيد تا يكنواخت شود. پس از سرد شدن اين روغن آن را زير چشم‌های تان بماليد و اجازه دهيد به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقيقه زير چشم‌هاي‌تان باقي بماند.

سایه چشم 2017,سایه چشم, آرایش چشم,مدل آرایش چشم,مدل آرایش چشم 2017

كمپرس نعناع با تجربه‌ای بی‌نظیر

يكي ديگر از نسخه‌هاي طبيعي كه به كمك آن مي‌توان به جوانسازي و شادابي بيشتر عضلات اطراف چشم كمك كرد استفاده از كمپرس برگ‌هاي نعناع است. براي تهيه اين كمپرس كافي است ۲ قاشق غذاخوري برگ نعناع را درون يك ليوان آب جوش بيندازيد و اجازه دهيد به مدت ۱۰ دقيقه دم بكشد. سپس با پنبه‌ تميز استرلیزه از اين كمپرس استفاده كنيد. ابتدا پنبه را در دمنوش نعناع كه خنك شده فرو ببريد و آن را براي ۱۵ دقيقه هر شب روي چشم‌هاي‌تان كمپرس كنيد. كمپرس اين چاي گياهي موجب مي‌شود علاوه بر رفع خستگي به افزايش زيبايي چشم‌ها كمك كند.

سایه چشم 2017,سایه چشم, آرایش چشم,مدل آرایش چشم,مدل آرایش چشم 2017

برق‌ نگاه چگونه زياد می‌شود؟

روش ساده ديگري كه به كمك آن مي‌توانيد چشم‌هايي براق و جذاب داشته باشيد خواب راحت و آسوده است. كم‌خوابي و بي‌خوابي علاوه بر آنكه بر سيستم عصبي بدن اثر مستقيم دارد، مي‌تواند تاثير قابل‌ملاحظه و گاهي جبران ناشدني بر كيفيت پوست انسان داشته باشد، بنابراين نبايد خواب آرام و عميق و با كيفيت را فراموش كنيد. ضمنا اگر به براقي و درخشندگي چشم‌هاي‌تان اهميت مي‌دهيد يك شب در ميان از رنده خيار با پوست يا حلقه خيار با پوست به عنوان ماسك استفاده كنيد. اين ماسك مي‌تواند نشاط و شادابي را به چشم‌هاي شما هديه كند و برق نگاه را به شما برگرداند.

سایه چشم 2017,سایه چشم, آرایش چشم,مدل آرایش چشم,مدل آرایش چشم 2017

ارزان‌ترين راه‌ها براي پوشاندن سياهي‌هاي زير چشم

سياهي زير چشم سن خاصي ندارد يعني يك جوان ۲۰ يا ۳۰ ساله هم مي‌تواند دچار اين مشكل شود و در نتيجه همين سياهي‌ها سنش سال‌ها پيرتر به نظر برسد يا اينكه چهره‌اي خسته و بدون طراوت پيدا كند؛اما  برای تسکین و تعدیل سیاهی و کبودی دور چشم هم راه‌حل‌های زیاد وجود دارد و هم راه‌حل خاصی وجود ندارد یعنی نمی‌توان گفت فلان راه‌حل و درمان قطعا این مشکل را برطرف می‌کند حتي اگر سراغ درمان‌هاي گرانقيمت پزشكي برويد؛ اما کار نشد ندارد. می‌توان این سیاهی‌ها را یا پوشاند یا کمرنگ کرد؛ ما مي‌خواهيم در اينجا به شما شيوه‌هاي مختلف را ياد بدهيم؛ از روش‌هاي طب سنتي گرفته تا آرايش و استفاده از كرم‌هاي خاص.

سایه چشم 2017,سایه چشم, آرایش چشم,مدل آرایش چشم,مدل آرایش چشم 2017

خط چشم باریک نکشید

کشیدن یک خط چشم باریک مشکی به دور چشم بدترین کاری است که می‌توانید برای زیبایی چشم‌ها بکنید  چرا که باعث جلوه بیشتر عیب‌ها و سیاهی‌ها می‌شود؛ چنین خطی کاری می‌‌کند که در ظاهر، پوست به سمت چشم کشیده شود و دقیقا همان چیزهایی را که می‌خواهید بپوشانید برجسته می‌شود و در نتیجه بیشتر از همه کبودی‌‌ها جلوه خواهد کرد.

سایه چشم 2017,سایه چشم, آرایش چشم,مدل آرایش چشم,مدل آرایش چشم 2017

پیشنهاد می‌کنیم به جای خط مشکی از یک سایه برنز یا قهوه‌ای تیره استفاده کنید و با برس سایه حسابی اطراف چشم را دودی کنید تا دیگر سیاهی‌ها خیلی جلوه نکنند؛ یادتان باشد که برای زیباتر شدن چشم‌ها خطوط پلک را با خطی ضخیم برجسته کنید و بعد با برس رنگ را پخش کنید. این کار هم  چشم‌ها را درشت‌تر جلوه می‌دهد و هم آنقدر حواس را به سمت چشم‌ها پرت می‌کند که دیگر سیاهی‌های زیر چشم به نظر نیایند.

سایه چشم 2017,سایه چشم, آرایش چشم,مدل آرایش چشم,مدل آرایش چشم 2017

۵ قدم اصلی برای کمرنگ کردن سیاهی‌ها

یکی از علت‌هاي اصلی این کبودی‌های زیر چشم گشاد شدن رگ‌های خونی زیر چشم است، به همین دلیل باید به طریقی این رگ‌ها را جمع کرد؛ مراحل زیر  برای کمرنگ کردن نقش این رگ‌ها می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

سایه چشم 2017,سایه چشم, آرایش چشم,مدل آرایش چشم,مدل آرایش چشم 2017

قدم اول

اول از همه باید یک کمپرس سرد روی  چشم‌ها بگذارید تا به طور موقت سیاهی‌ها کمرنگ شود، می‌توانید یک تکه پارچه نخی را با آب سرد خیس کنید و حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه روی چشم‌ها بگذارید. دمای پایین به طور موقت تمام دلایلی را که باعث گشاد شدن رگ‌های خونی می‌شود، از بین می‌برد.

قدم دوم

در سوراخ‌های بینی مقداری اسپری آب نمک خیلی رقیق  یا همان سرم بزنید.این اسپری فشار سینوس‌‌ها در بینی را پایین می‌آورد، همین بالا بودن فشار سینوس‌ها می‌تواند باعث متورم شدن رگ‌های خونی زیر چشم شود. در هر کدام از دو سوراخ بینی اسپری بزنید و بعد با بینی هوا را به سمت بیرون بدهید.

سایه چشم 2017,سایه چشم, آرایش چشم,مدل آرایش چشم,مدل آرایش چشم 2017

قدم سوم

در بازار کرم‌هایی وجود دارد که می‌تواند تا حدی سیاهی زیر چشم را کمرنگ کند، چنین کرم‌هایی باید حاوی ویتامین k، E، C و رتینول باشند. البته نباید انتظار زیادی از چنین محصولاتی داشت چرا که تنها کمی تغییر ایجاد می‌کنند.

سایه چشم 2017,سایه چشم, آرایش چشم,مدل آرایش چشم,مدل آرایش چشم 2017

قدم چهارم

بیشتر بخوابید ممکن است که سیاهی زیر چشم به دلیل کمبود خواب نباشد، اما کمی‌خوابی می‌تواند این سیاهی‌ها را تشدید کند.

قدم پنجم

اگر به راستی این حلقه‌های سیاه آزارتان می‌دهند سراغ لیزردرمانی بروید تا آسیب‌های ناشی را از زیر پوست‌تان پاک کند. یک متخصص پوست می‌تواند لیزر درمانی را زیر چشم‌ها انجام دهد و با این کار ملانین این قسمت پوست را کاهش دهد و در نتیجه سیاهی‌ها را کم کند.

رمز پوشاندن سیاهی‌ها با کانسیلر

گاهی حلقه‌ها و سیاهی‌های زیر چشم با پف همراه می‌شود. در این حالت پوشاندن ایرادها کمی مشکل‌تر می‌شود چرا که وقتی بخواهید تنها سیاهی‌‌ها و کبودی‌ها را بپوشانید زیر چشم رنگی روشن‌‌تر پیدا می‌کند و در نتیجه توجه بیشتری را به آن سمت می‌کشد تا پف‌ها بیشتر جلوه کند.

سایه چشم 2017,سایه چشم, آرایش چشم,مدل آرایش چشم,مدل آرایش چشم 2017

اما چاره چیست؟

بهترین کار این است که به جای اینکه تنها  زیر چشم را کانسیلر بزنید ؛ قسمت بیشتری از زیر چشم یعنی تا نزدیکي‌های پره‌ بینی را کانسیلر بزنید؛ با این کار نه تنها کبودی‌ها را می‌پوشانید بلکه با ایجاد حجم هم گونه‌‌ها را برجسته‌تر نشان می‌دهید و هم باعث می‌شوید که چشم‌ها بیشتر جلوه کنند. یادتان باشد که بهتر است کانسیلر شما کمی پایه زرد داشته باشد تا بتواند سیاهی‌ها را بهتر بپوشاند. اگر با کانسیلر احساس سنگینی می‌کنید می‌توانید آن را با کمی مرطوب‌کننده مخلوط کنید.

سایه چشم 2017,سایه چشم, آرایش چشم,مدل آرایش چشم,مدل آرایش چشم 2017

چرا دور چشم سياه مي‌شود؟

– سياهي دور چشم علل متفاوتي دارد. شايع‌ترين علت ژنتيكي و ارثي است. عواملي ديگر مانند ضربات پيگمانتاسيون پس از التهاب يا تحريك هورمون ملانين ساز به هر دليلي مي‌تواند باعث اين حالت شود.

– گاهي اين تغيير رنگ در اثر عوامل شيميايي مانند جيوه يا نقره مي‌تواند باعث تغيير رنگ آبي، قهوه‌اي، خاكستري ‌شود. درمان با مينوسيكلين به عنوان يك عارضه دراز مدت مي‌تواند باعث رنگ خاكستري پلك‌ها شود.

– درضمن تركيبات آرايشي داراي مواد فتوتوكسيك از جمله پسورالن مي‌تواند باعث افزايش رنگدانه در ناحيه پلك شود. اگزما و ليكن پلان به دليل ايجاد التهاب مي‌تواند باعث تغيير رنگ پلك‌ها شود.

ابروها را پهن کنید

اگر ابروها را کمی و فقط کمی پهن‌‌‌تر کنید؛ توجه‌ها را بیشتر به سمت بالای چشم می‌برید یعنی دیگر کسی چندان به زیر چشم شما نگاه نخواهد کرد تا متوجه سیاهی‌ها شود. می‌توانید با یک برس زاویه‌دار سایه و سایه‌اي به رنگ قهوه‌ای خاکستری داخل ابرو را پر کنید و به آن فرم دهید.

سایه چشم 2017,سایه چشم, آرایش چشم,مدل آرایش چشم,مدل آرایش چشم 2017

کدام کرم‌ها مفید هستند

کرم‌های چشم که حاوی کافئین هستند نیز به جمع شدن این رگ‌ها کمک می‌کنند. برخی کرم‌ها هم حاوی مواد و ترکیبات ضدالتهابی بوده و این تیرگی‌ها را کاهش می‌دهند. کرم‌های دور چشم که حاوی چای سبز و روغن دانه انگور هستند نیز به تقویت دیواره مویرگ‌ها کمک می‌کنند. اگر پوست زیر چشم‌تان بسیار نازک است و همین مسئله باعث می‌شود این نواحی تیره‌تر به نظر برسند، از کرم کلاژن‌ساز استفاده کنید. یکی از ترکیبات اصلی این کرم‌ها رتینول است. رتینول کمک زیادی به کلاژن‌سازی می‌کند. ویتامین C نیز تولید کلاژن را افزایش می‌دهد و به روشنی و درخشندگی پوست کمک می‌کند.

این کرم‌ها حاوی موادی هستند که تغییراتی در گردش خون عروق پوست پلک به وجود می‌آورند و تا حدودی از تجمع خون وریدی در پلک جلوگیری می‌کنند. این عمل تا حدی باعث کاهش سیاهی دور چشم می‌شود ولی آن را از بین نمی‌برد.

روش‌هاي طبيعي موثر و بي ضرر

باید ۲ چای کیسه‌ای را برای تمام شب در یخچال بگذارید تا کامل خنک شود، صبح، ۲ چای کیسه‌ای را مرطوب کنید، دراز بکشید و آنها را روی چشم‌ها بگذارید. این کیسه‌ها باید حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه روی چشم‌های بسته شما باقی بماند. هر روز این کار را تکرار کنید.

سایه چشم 2017,سایه چشم, آرایش چشم,مدل آرایش چشم,مدل آرایش چشم 2017

هفته‌ای ۳ الی ۴ بار از ۲ حلقه خیار با پوست یا از پوست خیار به شکل نواری پهن استفاده کرده و در آرامش و به حالت خوابیده روی چشمان‌تان گذاشته، پس از ۱۰ دقیقه بردارید و با آب سرد بشویید.

عصاره برگ‌های نعناع هم در بهبود تيرگي‌ها موثر است ؛۲تا ۳ قاشق از برگ‌های نعناع را درون ۲‌ لیوان آب بریزید و آن را روی حرارت کم قرار دهید تا بجوشد. سپس عصاره به‌دست آمده را صاف کرده و اجازه دهید سرد شود. در این مرحله دستمالی تمیز و نخی را به عصاره نعناع آغشته کرده و آن را روی چشم‌ها بیندازید.

یک سیب‌زمینی را خوب بشویید و برش نازکی از آن را روی سیاهی‌ها و کبودی‌های زیر چشم‌های‌تان بگذارید. سیب‌زمینی باید حداقل ۲۰ دقیقه روی صورت بماند. بعد از این مدت می‌بینید که کم‌کم خود سیب‌زمینی هم تغییر رنگ می‌دهد.این کار کبودی‌های زیر چشم را کمی روشن می‌کند.

منبع: آناپیک

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “مدل آرایش چشم ۲۰۱۷”