free web hit counter

فروشنده اصغر فرهادی نماینده ایران در اسکار شد

مجموعه: اخبار, اخبار سینما تعداد بازدید: 516
فروشنده اصغر فرهادی نماینده ایران در اسکار شد

بعد از کشمکش های فراوان هیئت انتخاب نماینده ایران در اسکار ، فیلم فروشنده اصغر فرهادی را انتخاب و آن را به عنوان نماینده کشورمان در مراسم هشتاد و نهم اسکار معرفی کرد.

فیلم فروشنده برای معرفی به فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی انتخاب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد سینمایی فارابی، امیر اسفندیاری – سخنگوی هیات معرفی فیلم ایرانی – اعلام کرد: «پس از بحث های همه جانبه و بررسی های تکمیلی در خصوص پنج فیلمی که در فهرست کوتاه دوم قید شده بود، این هیات با اکثریت قوی آراء، فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی را برای معرفی به فرهنگستان و رقابت از سوی کشورمان در رشته بهترین فیلم خارجی زبان برگزید.

اسفندیاری افزود: اعضاء هیات ضمن تشکر از سازمان سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی و خانه سینما که در تعاملی مطلوب هماهنگی های لازم را برای برگزاری جلسات انجام داده اند، امید دارند فیلم برگزیده با اتکاء به پشتیبانی کلیه مراکز تاثیرگذار فرهنگی کشور، ظرفیت های سینمای ایران را در این رقابت بزرگ جهانی به خوبی نمایندگی کند.

گفتنی است در سال جاری، خانم پوران درخشنده و آقایان محمد بزرگ نیا، محمد حیدری ، سعید عقیقی ، امیر حسین علم الهدی ، شهرام مکری ، تورج منصوری ، اکبر نبوی و امیر اسفندیاری در این هیات عضویت دارند.

شایان ذکر است سینمای نوین ایران که بیست و دو سال است به شکل منظم ، معرفی فیلم به فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی را در دستور کار قرار داده ، با سابقه یک نامزدی و کسب یک جایزه از جایگاهی قابل اعتنا در میان مدعیان اسکار بهترین فیلم خارجی زبان برخوردار است و با اتکاء به همین پیشینه، توانسته گشایشی بزرگ در عرضه تجاری فیلم های ایرانی را رقم زند.

فروشنده فیلمی به کارگردانی و نویسندگی اصغر فرهادی است. این هفتمین فیلم بلند اصغر فرهادی است. فروشنده در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ نامزد نخل طلا بود. در مراسم اختتامیه این جشنواره جایزه بهترین فیلم‌نامه به اصغر فرهادی رسید و شهاب حسینی هم برندهٔ جایزه بهترین بازیگر مرد شد.

فروشنده روایتگر داستان زن و شوهر جوانی است که در حال اجرای نمایشنامه مرگ فروشنده آرتور میلر هستند. برای این زوج پس از اجاره یک آپارتمان مشکلاتی به وجود می‌ آید. آپارتمانی که اینان اجاره کرده‌اند پیش‌ تر محل زندگی زنی بوده است که به گفته ساکنان ساختمان دچار فساد اخلاقی بوده است.

پیشنهاد ما :

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “فروشنده اصغر فرهادی نماینده ایران در اسکار شد”