free web hit counter

عکسی قدیمی که باران کوثری آن را منتشر کرد

مجموعه: عکس, عکس بازیگران زن تعداد بازدید: 447
عکسی قدیمی که باران کوثری آن را منتشر کرد

عکسی قدیمی که باران کوثری آن را منتشر کرد

باران کوثری عکسی را در صفحه شخصی اش منتشر کرده است که وی را در بغل پدرش نشان می دهد. پدر باران، جهانگیر کوثری است که هم تهیه کننده می باشد و هم در گذشته مجری برنامه ورزشی شبکه دوم سیما. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

باران کوثری متولد ۲۵ مهر ۱۳۶۴ در تهران می باشد و دانش‌آموخته رشته نمایش از هنرستان سوره می باشد. بهترین بابای دنیا (۱۳۷۰) ساخته داریوش فرهنگ، نخستین تجربه بازیگری او است. نقش‌ آفرینی ‌های بعدی او تا سال ۱۳۸۰ به تمامی در فیلم ‌های مادرش رخشان بنی اعتماد است.

 باران کوثری , بیوگرافی باران کوثری , حامد بهداد , رخشان بنی اعتماد

کوثری همچنین با بازی در تئاتر آن سوی آینه به کارگردانی آزیتا حاجیان (۱۳۷۶) توانایی‌هایش را به عنوان بازیگر صحنه هم به ثبت رسانیده‌ است. او در هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان در اصفهان (۱۳۸۱)، یکی از اعضای هیئت داوران در بخش مسابقه بوده است.

 باران کوثری , بیوگرافی باران کوثری , حامد بهداد , رخشان بنی اعتماد

سال ۱۳۸۵ برای او سال پرباری بود. باران ابتدا با بازی چشمگیرش در مجموعه صاحبدلان (محمدحسین لطیفی) همه را به تحسین واداشت، پس از آن از جانب خوانندگان هفته ‌نامه چلچراغ برای دریافت نشان محبوبیت این نشریه انتخاب گردید و سرانجام در بهمن ماه همین سال با کسب سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر برای دو فیلم خون بازی و روز سوم و دیپلم افتخار بخش بین‌ الملل برای فیلم خون بازی، آلبوم افتخارات یک سالش را ورق زد. وی در سال ۱۳۸۶ در جایزه تصویر آسیا پاسیفیک توانست برای فیلم خون بازی یکی از کاندیداهای بهترین بازیگری گردد و در سال ۱۳۸۷ در بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم حیران کاندیدای بهترین بازیگر نقش اول زن گردید.

 باران کوثری , بیوگرافی باران کوثری , حامد بهداد , رخشان بنی اعتماد

در دوازدهمین جشن خانه سینما در سال ۱۳۸۷ باران به همراه پدرش جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را به محمد قدیری فرد اهدا نمود. همچنین در سال ۱۳۸۹ و در چهاردهمین جشن خانه سینما، نگار جواهریان تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن را از باران و حامد بهداد دریافت نمود. او در سی‌اُمین دوره جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۹۰ برای بازی در فیلم بغض در بخش نگاه نو (فیلم‌های اول) کاندیدای جایزه بهترین بازیگر زن شده بود. بعد از دو سال ممنوع ‌الفعالیت بودن در سال ۱۳۹۲ در دومین فیلم رضا درمیشیان به نام “عصبانی نیستم” بازی نمود و برای نمایش فیلم در جشنواره برلین به آلمان سفر کرد. همچنین کتابی تحت عنوان باران کوثری در سینمای ایران به قلم حسین عالمگیر از انتشارات شایسته منتشر گردید.

منبع: آناپیک

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “عکسی قدیمی که باران کوثری آن را منتشر کرد”