free web hit counter

صدر نشینی بین المللی فیلم سفرهای ستاره ای

مجموعه: اخبار, اخبار سینما تعداد بازدید: 29
صدر نشینی بین المللی فیلم سفرهای ستاره ای

باکس آفیس جهانی در هفته ای که گذشته شاهد اکران فیلم سفرهای ستاره ای بود که توانست در بیشتر گیشه ها فروش زیادی بدست آورد و صدرنشین شود.

«آن سوی سفرهای ستاره ای» با فروشی ۳۷ میلیون دلاری، موفق به کسب این مقام شد.جالب است که حدود ۳۲ میلیون دلار از این رقم، اختصاص به نمایش عمومی آن در سینماهای کشور آسیایی چین دارد!

نمایش عمومی این اکشن علمی تخیلی از چند هفته قبل در ۳۹ کشور دنیا شروع شده بود و چین، هفته قبل آن را اکران عمومی کرد.به نوشته نشریه اسکرین اینترنشنال، فروش کلی بین المللی فیلم هم اکنون به رقم ۱۳۲ میلیون دلار رسیده است.

تماشاگران سینما در آمریکای شمالی هم، مبلغ ۱۵۵ میلیون دلار برای دیدن آن پرداخت کرده اند. هزینه تولید فیلم ۱۸۵ میلیون دلار بوده است.تحلیل گران اقتصادی سینما با توجه به رقم بالای هزینه های تولید فیلم، رقم فروش جهانی (آمریکا و دیگر کشورهای دنیا) ۲۸۶ میلیون دلاری آن را کم می دانند.

سومین قسمت از سری جدید مجموعه فیلم «سفرهای ستاره ای»، توسط جاستین لین کارگردانی شده و محصول کمپانی پارامونت است.کریس پاین و زاخاری کوئنتو برای سومین بار، در نقش دوران جوانی کاپیتان کرک و آقای اسپاک ظاهر شده و راهی یک ماموریت بین سیاره ای غیرممکن می شوند.

اهل فن می گویند با نمایش عمومی فیلم در چین، دیگر کشور یزرگ دیگری نمانده که این اکشن ماجراجویانه بتواند در آن فروش بالایی داشته باشد.

فیلم «فراتر از پیشتازان فضا» به لطف فروش چشمگیر و ۳۱٫۳ میلیون دلاری در اولین هفته نمایش در سینماهای چین توانست در مجموع با فروش ۳۷ میلیون دلاری که در ۴۰ کشور جهان به دست آورد، پرفروش‌ترین فیلم این روزهای سینمای جهان نام گیرد.

فیلم «فراتر از پیشتازان فضا» در آخر هفته میلادی که گذشته شروع ۱٫۷ میلیون دلاری را در سینماهای برزیل تجربه کرد و در ۷۰ سالن سینمایی ونزوئلا نیز ۱٫۴ میلیون دلار فروخت تا مجموع فروش خارجی این فیلم علمی تخیلی به بیش از ۱۳۱ میلیون دلار افزایش یابد و از این هفته در سینماهای آرژانتین و مکزیک اکران می‌شود.

اما بازسازی فیلم تاریخی «بن هور» که از آن به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شکست‌های تجاری گیشه تابستان هالیوود به شمار می‌رود توانست ۵٫۲ میلیون دلار در ۴۶ بازار خارجی بفروشد تا مجموع فروش خود را به ۲۹٫۷ میلیون دلار افزایش دهد. این فیلم هالیوودی با هزینه ۱۰۰ میلیون دلاری ساخته شده است. این انیمیشن در آخر هفته میلادی گذشته ۱۷٫۳ میلیون دلار در ۵۵ کشور جهان فروخت و فروش خارجی خود را به ۴۰۳ میلیوئن دلار ارتقاء داد.

اما انیمیشن «زندگی مخفیانه حیوانات خانگی» توانست فروش بین‌المللی خود را از ۴۰۰ میلیون دلار و فروش جهانی‌اش را از مرز ۷۰۰ میلیون دلار عبور دهد.

صدر نشینی بین المللی فیلم سفرهای ستاره ای

باکس آفیس جهانی

فیلم «جیسون بورن» که هفته گذشته فروش آغازین خیره‌کننده ۵۰ میلیون دلاری را در سینماهای چین تجربه کرد، در این هفته نیز ۱۲ میلیون دلار در ۶۴ بازار خارجی فروخت تا به فروش مجموع ۲۲۳ میلیون دلار برسد. «جیسون بورن» موفق‌ترین فیلم از سری فیلم‌های «بورن» در گیشه خارجی است.

این فیلم اکشن که توزیع بین‌المللی آن بر عهده کمپانی یونیورسال است در هفته آغازین نمایش در سینماهای روسیه و ایتالیا به ترتیب ۲٫۱ و ۱٫۲ میلیون دلار فروخت و از روز ۷ اکتبر در کشور ژاپن به عنوان آخرین بازار خارجی‌ اکران می‌شود.

انیمیشن جدید «عصر یخبندان: دوره برخورد» محصول کمپانی فاکس نیز ۸٫۲ میلیون دلار در ۳۰ کشور فروخت و مجموع فروش خارجی خود را به بیش از ۳۲۶ افزایش داد.

همچنین انیمیشن «در جستجوی دُری» محصول استودیو پیکسار کمپانی دیزنی با فروش ۶٫۳ میلیون دلاری در ۲۰ کشور مجموع فروش خارجی و جهانی را به ترتیب به بیش از ۴۶۱ و ۹۴۳ میلیون دلار رساند.

فیلم «کتاب جنگل» دیگر محصول کمپانی دیزنی هم فروش جهانی خود را به ۹۶۳ میلیون دلار افزایش داد.

پیشنهاد ما :

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “صدر نشینی بین المللی فیلم سفرهای ستاره ای”