free web hit counter

شانزدهمین جشن حافظ

مجموعه: اخبار, اخبار سینما تعداد بازدید: 462
شانزدهمین جشن حافظ

شانزدهمين جشن حافظ در شامگاه دومين روز از پنجمين ماه سال هزار و سیصد و نود و پنج با حضور گسترده هنرمندان ، بازيگران ، خوانندگان و اهالي سينما در تالار وحدت تهران برگزار شد این شب را میتوان شب ستارگان سینمای ایران نام گذاری کرد. شبی که در آن از همه ی بزرگان سینما یاد شد. برای اطلاعات بیشتر از این شب جنجالی با اناپیک در ادامه مطلب همراه باشید.

شانزدهمين جشن حافظ ، جشن حافظ سال 95

جشن حافظ

مراسم جشن حافظ ميتواند يكي از طولاني ترين مراسم ها در نوع خود ناميده شود. این جشن بنا بود که از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه آغاز شود که با حدود یک ساعت تاخیر شروع شد و تا حدود ساعت ۲:۳۰ بامداد ادامه داشت . یک برنامه که در یک ساعت آخر با صندلی های خالی سالن مواجه شد.

شانزدهمین جشن حافظ ,جشن حافظ سال 95

یادی از رفتگان در ابتدای مراسم:

در این یک ماهه اخیر چتر مرگ روی سر سینمای ایران گسترده بود ، عباس  کیارستمی , ملیحه نیکجومند , بهمن زرین پور و جمشید ارجمند از تازه ترین کسانی بودند به دیار باقی شتافتند . اما در کلیپی که برای از  یاد رفتگان تدارک دیده شده بود ، چهره همه ی بزرگان  سینمای ایران که دیگر در بین ما نیستند بود . نام حبیب محبیان در میان این چهره ها هم دیده می شد . تصویر این چهره ها با آواز حجت اشرف زاده حس و حال عجیبی در میان جمعیت ایجاد کرد و هر وقت چهره یکی از این ستاره ها روی پرده می افتاد ، تشویق پرشور حاضران ، نشان از علاقه آنها به تصویری بود که می دیدند . بیشترین تشویق‌ها برای محمد علی فردین , حبیب محبیان و ستاره زن تازه درگذشته سینمای پیش از انقلاب , پروین خیربخش (فروزان) و خسرو شکیبایی و فیلمساز جهانی سینمای ایران عباس کیارستمی بود.

عباس کیارستمی

شانزدهمین جشنواره حافظ , جشن حافظ سال 95

 

محمد علی فردین

شانزدهمین جشنواره حافظ , جشن حافظ سال 95

 

به یاد مرتضی احمدی : سپند امیرسلیمانی فولکلور تهرانی خواند.
در بخشی از مراسم سپند امیرسلیمانی روی سن آمد و پیش پرده‌خوانی‌های مرتضی احمدی را دوباره اجرا کرد . در میان اجرای سپند امیرسلیمانی ، مردم وقتی از حجم تشویقهایشان کم شد ، او به جلوی سن آمد و گفت وقتی در راه می آمدم ، به حرف عمو مرتضی فکر می کردم که می گفت : « یعنی مردم بعد از ما این موسیقی ‌ها یادشان می ماند ؟ ».
خانواده ی امیر سلیمانی
شانزدهمین جشن حافظ , جشن حافظ سال 95
و در نهایت عکس هایی از مراسم جشن حافظ در دوم مرداد ماه

 

شانزدهمین جشن حافظ , جشن حافظ سال 95 photo_2016-07-25_16-31-58 photo_2016-07-25_16-31-49 شانزدهمین جشن حافظ , جشن حافظ سال 95

پیشنهاد ما :

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “شانزدهمین جشن حافظ”