free web hit counter

داوود رشیدی درگذشت

مجموعه: اخبار, اخبار هنرمندان تعداد بازدید: 277
داوود رشیدی درگذشت

داوود رشیدی ، بازیگر معروف سینما و تئاتر و تلویزیون که یکی از پنج هنرمند بزرگ تاریخ سینمای کشور است در سن ۸۳ سالگی درگذشت که در ادامه مطلب جزئیات و حواشی فوت این بازیگر را قرار دادیم.

لیلی رشیدی دختر داوود رشیدی ضمن تایید این خبر گفت: متاسفانه این خبر صحت دارد و پدرم صبح امروز جمعه ۵ شهریور درگذشت.

داوود رشیدی (زاده ۲۵ تیر ۱۳۱۲ در تهران – درگذشته ۵ شهریور ۱۳۹۵ در تهران) هنرپیشه تئاتر، سینما و تلویزیون ایران بود. وی دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر است.

از جمله نمایش‌هایی که اجرا کرده می‌توان به «در انتظار گودو»، «ریچارد سوم»، «پیروزی در شیکاگو»، «منهای دو»، «آقای اشمیت کیه؟ » و … اشاره کرد. از جمله فیلم‌های سینمایی که در آنها بازی کرده می‌توان به آثاری چون «کمال الملک»،«ملاقات با طوطی»،«زمهریر» و … نام برد.

او در مجموعه‌های تلویزیونی گوناگونی مانند «ولایت عشق»، «هزار دستان»، «آوای فاخته»، «عطر گل یاس» و … نیز بازی کرده است.

علی نصیریان در واکنش به درگذشتِ وی گفت: پاره‌ای از تن ما جدا شد. این اتفاق بسیار مرا ناراحت کرده است. پرویز پرستویی نیز وی را یکی از پنج‌تنِ سینمای ایران خواند و این رخداد را به عنایت‌الله انتظامی، علی نصیریان ، جمشید مشایخی، و محمدعلی کشاورز تسلیت گفت.

داوود رشیدی

اخبار جدید هنرمندان و مرگ داوود رشیدی

داوود رشیدی در سال ۱۳۱۲ در تهران متولد شد. وی از خاندان حایری مازندرانی دارای اصالت بابلی است. پدر او عبدالامیر رشیدی و پدربزرگش علامه ابن‌الشیخ حائری از روحانیان مشروطه خواه و جدش زین‌العابدین حائری مازندرانی از مراجع تقلید عصر قاجار است.

وبسایت آناپیک درگذشت این بازیگر بزرگ سینمای کشور را به تمام سینما دوستان و جامعه هنری تسلیت می گوید.

پیشنهاد ما :

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “داوود رشیدی درگذشت”