free web hit counter

حرف‌های جنجالی نویسنده معروف درباره ترامپ

مجموعه: اخبار, اخبار هنرمندان تعداد بازدید: 212
حرف‌های جنجالی نویسنده معروف درباره ترامپ

«جی کی رولینگ» نویسنده انگلیسی رمان‌های «هری پاتر» طی یک ماه گذشته در توییتر خود بارها به «دونالد ترامپ» رییس‌جمهور احتمالی آمریکا تاخته است و حالا بعد از انتخاب وی بار دیگر اما این بار شدیدتر او را مورد انتقاد قرار داده است.

به نظر می‌رسد «جی کی رولینگ» رمان‌نویس مشهور و ثروتمند انگلیسی که برای نگارش هفت‌گانه «هری پاتر» به شهرت جهانی رسیده، حساسیت زیادی روی آینده ایالات متحده آمریکا دارد. او شب گذشته جدیدترین نظرش را درباره انتخابات ریاست جمهوری این کشور توییت کرده و نوشته است: چه این‌طرفی چه آن‌طرفی،‌ تاریخ امشب ساخته می‌شود. خوب رقمش بزنید. خواهش می‌کنم ‌خوب رقمش بزنید.

درگیری «رولینگ» با این مساله از زمان انتخاب شدن «دونالد ترامپ» به عنوان یکی از کاندیداهای اصلی ریاست جمهوری آمریکا شروع شد. این نویسنده ماه اکتبر گفت: وقتی مردی این‌قدر ناآگاه و فردی که بازی دادنش آسان است، تا نوک دماغش به کدهای هسته‌ای نزدیک می‌شود، مسئولیتش با همه است.

این نویسنده پیش‌تر هم نشان داده که از اعلام نظرات صریح خود درباره مردی که رییس‌جمهور جدید آمریکا شد، ‌هیچ ابایی ندارد. «رولینگ» در یکی از تندترین توییت‌هایش نامزد حزب جمهوری‌خواه را با «ولدمورت» شخصیت منفی داستان‌های جادوگری «هری پاتر» مقایسه کرد.

او در پاسخ به مقاله‌ای با عنوان «به این دلیل مردم تاجر آمریکایی دونالد ترامپ را لرد ولدمورت می‌خوانند»، نوشت: چه وحشتناک. ولدمورت اصلا به بدی ترامپ نبود.

نویسنده «آوای فاخته» همچنین در روز ششم اکتبر در توییترش نوشت: اگر همه ما همزمان ctrl-alt-del را بگیریم،‌ شاید بتوانیم سال ۲۰۱۶ را به زور ریبوت (دوباره راه‌اندازی) کنیم.

جوآن “جو” رولینگ (به انگلیسی: Joanne “Jo” Rowling) (زادهٔ ۳۱ ژوئیه ۱۹۶۵) با نام‌های هنری جی. کی. رولینگ (به انگلیسی: J. K. Rowling) و رابرت گالبریث (به انگلیسی: Robert Galbraith) نویسنده مجموعه کتاب‌های داستان هری پاتر است. داستان‌های هری پاتر پس از شهرت جهانی، جوایزی متعدد را از آن خود کرد.

این مجموعهٔ داستانی به ۶۵ زبان و به طور تقریبی در ۴۰۰ میلیون نسخه منتشر شده‌است. کتاب‌های هری پاتر از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ بشر بوده‌اند. در سال ۲۰۰۷ فهرست ثروتمندان ساندِی تایمز میزان ثروت رولینگ را به ۴۵۴ میلیون پوند (۱٫۰۷ میلیارد دلار) تخمین زد و در بین پولدارترین زنان انگلیس رولینگ را در رده ۱۳ جدول قرار داد.

مجله فوربز رولینگ را در رده چهل و هشتمین شخصیت معروف در سال ۲۰۰۷ معرفی کرد. او در حال حاضر فعالیت‌های انسان دوستانه و خیرخواهانه بسیاری را به عهده گرفته و پشتیبانی می‌کند.

پیشنهاد ما :

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “حرف‌های جنجالی نویسنده معروف درباره ترامپ”