free web hit counter

جیمز باند بر سر دوراهی

مجموعه: اخبار, اخبار سینما تعداد بازدید: 36
جیمز باند بر سر دوراهی

فیلم های جیمز باند به یکی از عادت های همیشگی سینمایی های جهان تبدیل شده و نبود آن در تقویم سینمای جهان باعث شده که اعتراض ها بالا گرفته و حالا کمپانی سونی به دنبال ادامه این فیلم است.

با کنار رفتن دانیل کریگ از مجموعه فیلم جیمز باند، صنعت سینما بی جیمز باند شده است. این روزها تهیه کنندگان این مجموعه فیلم پولساز، سخت به دنبال بازیگر تازه ای هستند که بتواند به ماموریت های غیرممکن رفته و با کاراکترهای رنگارنگ منفی آن، به مقابله برخیزد.

دانیل کریگ که قراداد بازی در چهار فیلم جیمز باندی را داشته، با به پایان رسیدن قرادادش می گوید عطای مامور دو صفر هفت را به لقایش بخشیده است! او دیگر نمی خواهد در جلوی دوربین، جیمزباند باشد. با این حال، برخی از تحلیل گران اقتصادی سینما می گویند او دارد برای خودش بازار گرمی می کند، تا در قرارداد تازه اش با کمپانی کلمبیا پول و دستمزد بیشتری بگیرد. در حالی که مذاکره تهیه کنندگان فیلم با کریگ ادامه دارد، آن ها در حال بررسی نام های دیگر هم هستند. تلاش آن ها این است که در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات با کریگ، یک جیمزباند احتمالی در آب نمک داشته باشند.

تام هیدلسون که تماشاگران سینما او را در نقش منفی مجموعه فیلم ابرقهرمانانه «تور» دیده اند، یکی از گزینه های اصلی بازی در نقش جیمزباند است. در رسانه های گروهی نام او زیاد در این ارتباط شنیده و مطرح می شود. اما بعید به نظر می رسد طرفداران سرسخت فیلم های جیمزباندی بپذیرند یک بازیگر نقش های منفی، قهرمان اکشن جدیدشان شود. آن ها می گویند در این رابطه تام هاردی گزینه بهتری است. هاردی که این روزها به صورت یکی از چهره های مطرح دنیای سینما درآمده، از جمله بازیگران سرشناسی است که نامش در فهرست تهیه کنندگان فیلم جیمزباند قرار گرفته است.

برخی از منتقدان به شوخی به این نکته اشاره می کنند که سازندگان جیمز باند باید هر چه زودتر بازیگر اصلی خود را پیدا و انتخاب کنند. آن ها می گویند کاراکترهای منفی سینما که برای نابودی جهان و کشورهای بزرگ صنعتی بی تابی می کنند، نمی توانند برای مدت زمان زیادی منتظر تصمیم گیری تهیه کنندگان این مجموعه فیلم بمانند! به گفته آن ها، بعید نیست این موجودات شرور و بدطینت با سرخوردن از تولید دیرهنگام جیمزباند جدید، ترجیح بدهند با ورود به دیگر فیلم های اکشن ضد جاسوسی در حال تولید، اقدامات خرابکارانه شان را در این فیلم ها ادامه دهند! در این صورت، دیگر جیمزباند تنها می ماند و دشمنی ندارد که برای مبارزه با او، هزینه ای ۱۰۰ میلیون دلاری و بالاتر از آن برای تهیه کنندگان فیلم بتراشد. جیمزباند بدون دشمن پرقدرت هم که به درد سینما و تماشاگران آن نمی خورد!

آخرین قسمت از مجموعه فیلم های جیمز باندی سال گذشته و با نام «اسپکتر/ شبح» به روی پرده سینماها رفت. این فیلم با هزینه تولید کلان ۲۵۰ میلیون دلاری، حدود ۸۸۲ میلیون دلار در سطح جهانی فروش کرد. ۲۰۰ میلیون از این رقم متعلق به آمریکای شمالی و ۱۳۶ میلیون آن متعلق به انگلستان بود. با این رقم فروش، این فیلم پس از «اسکای فال» تبدیل به دومین فیلم پرفروش کل تاریخ فیلم های جیمزباند شد. «اسکای فال» با فروشی یک میلیارد و صد میلیون دلاری، تا به امروز موفق ترین فیلم جیمز باند است. هر دو فیلم را سام مندس کارگردانی کرده است.

جیمز باند

سری فیلم های جیمز باند

سری فیلم‌ های جیمز باند ، مجوعه‌ای از فیلم‌ هایی است که براساس شخصیت داستانی خیالی به نام جیمز باند، مأمور سازمان ام‌ ای ۶ خلق شده است. جیمز باند در داستان بلندی که یان فلیمینگ نوشته بود با ۰۰۷ کدگذاری شده‌بود. نسخه‌های اولیه بر اساس داستان نگارش یافته توسط فلیمینگ و داستان‌ های کوتاه بود؛ که البته بعدها دارای خط داستانی مستقل خودش شد. این سری فیلم، به عنوان یکی از طولانی‌ترین سری فیلم‌هایی است که در حال تولید می‌باشد.

شروع این سری فیلم‌ ها از سال ۱۹۶۲ بوده که تا ۲۰۱۵ ادامه داشته است؛ که البته بین سال‌ های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۵ وقفه‌ ای شش ساله به وجود آمد. تا امروز شرکت ئی‌ اوان، ۲۴ فیلم از این سری با میانگین تقریبی یک فیلم در هر دو سال، ساخته است. به طور معمول، مکان ساخت این فیلم‌های این مجموعه، در استودیو پین وود است. سری فیلم جیمز باند، با فروشی جهانیِ بیش از ۵ میلیارد دلار، در جایگاه دوم سری فیلم‌های ادامه‌دار، بعد از مجموعه فیلم‌های هری پاتر قرار دارد. تا کنون شش بازیگر در قالب جیمز باند به ایفای نقش پرداخته‌اند.

پیشنهاد ما :

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “جیمز باند بر سر دوراهی”