free web hit counter

«جودی دنچ» ملکه بریتانیا می‌شود؟!

مجموعه: عکس, عکس بازیگران زن تعداد بازدید: 73
«جودی دنچ» ملکه بریتانیا می‌شود؟!

«جودی دنچ» ملکه بریتانیا می‌شود؟!

آناپیک امروز برای شما مطلبی در خصوص حرفه کاری جودی دنچ، بازیگر شهیر سینمای هالیوود که فیلم هایی همچون جیمز باند را در کارنامه کاری اش دارد، آماده کرده است که قرار است در ادامه آن را باهم بخوانیم. پس با ما همراه باشید.

به گزارش آناپیک، بازیگر برنده جایزه اسکار در این پروژه با استیون فریرز همکاری می‌نماید. جودی دنچ پیش از این در فیلم‌های «خانم هندرسون تقدیم می‌کند» و «فیلومنا» به کارگردانی فریرز بازی کرده است.
جودی دنچ فعالیت هنری خود را از سال ۱۹۵۷ میلادی، با بازی در نقش اوفلیا در نمایش‌نامه هَملِت آغاز نمود و از آن پس در ده‌ها نمایشنامه درام و موزیکال معتبر بازی کرد. جودی دنچ نخستین بار در سال ۱۹۶۴ میلادی، در یک فیلم سینمایی ظاهر شد و با بازی در فیلم‌هایی چون هنری پنجم،شکسپیر عاشق، شکلات، آیریس و چند فیلم از مجموعه جیمز باند در نقش «M» شهرتی جهانی پیدانمود.او همچنین در فیلم غرور و تعصب بازی کرده است.

 جودی دنچ ,  جایزه اسکار ,  مریل استریپ ,  بیوگرافی جودی دنچ

این فیلم داستان واقعی دوستی یک عضو خاندان پادشاهی بریتانیا و یک منشی مسلمان هندی را به تصویر می‌کشد. این دوستی بر دیدگاه ملکه نسبت به جهان تاثیری شگرف می‌گذارد. این رابطه پیش از این نیز سال ۱۹۹۷ در فیلم «خانم براون» بر پرده سینما نمایش داده شده بود. جودی دنچ برای بازی در «خانم براون» نامزد جایزه اسکار گردید.
استیون فریرز در آخرین فیلم خود «فلورنس فاستر جنکینز» با بازی مریل استریپ داستان یک خواننده محبوب و بدصدای اپرا را به تصویر کشیده است. از کارهای تازۀ سینمایی جودی دنچ می‌توان به نقش‌آفرینی او در«تب گل‌لاله» کنار آلیسیا ویکاندر و کریستف والتز و بازی در فانتزی «خانه دوشیزه پرگرین برای کودکان استثنایی» به کارگردانی تیم برتون اشاره نمود.

 جودی دنچ ,  جایزه اسکار ,  مریل استریپ ,  بیوگرافی جودی دنچ

جودی دنچ در سال ۱۹۷۱ میلادی، با مایکل ویلیامز ازدواج کرد. حاصل ازدواج‌شان یک دختر به نام فینتی می باشد. همسرش در سال ۲۰۰۱ میلادی، بر اثر ابتلا به سرطان ریه و در سن ۶۵ سالگی درگذشت. البته وی در سال ۱۹۹۸ میلادی، از سوی الیزابت دوم، ملکه بریتانیا نشان سلطنتی گرفت و ملقب به لقب دِیم شد که معادل لقب «سِر» برای زنان می باشد. اما این روزها این بازیگر می خواهد نقش ملکه بریتانیا را بازی نماید این فیلم با اقتباس از کتاب «ویکتوریا و عبدل: داستان واقعی نزدیکترین محرم ملکه» نوشتۀ شرابانی باسو ساخته می‌شود. لی هال فیلمنامه این اثر سینمایی را می‌نویسد.

 جودی دنچ ,  جایزه اسکار ,  مریل استریپ ,  بیوگرافی جودی دنچ

منبع: آناپیک

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “«جودی دنچ» ملکه بریتانیا می‌شود؟!”