free web hit counter

تولد ۴۹ سالگی چکی چان بالیوود

مجموعه: اخبار, اخبار سینما تعداد بازدید: 69
تولد ۴۹ سالگی چکی چان بالیوود

چکی چان که خود یکی از بازیگران به نام جهان در بدلکاری های واقعی و نقش های رزمی است در سینمای بالیوود دنباله رویی دارد که به تازگی ۴۹ ساله شده است.

آکشی کومار” ستاره سینمای بالیوود امروز جشن تولد ۴۹ سالگی اش را جشن می گیرد.

آکشی کومار در امریتسار پنجاب به دنیا آمد. پدر او یک افسر ارتش بود و مادرش آرونا بهاتیا نام داشت. از دورانی که بسیار جوان بود، به عنوان یک اجراکننده شناخته شده بود؛ به خصوص به عنوان یک رقصنده. او پیش از اینکه به بمبئی برود، درچانی چوک دهلی بزرگ شد.

آکشی کومار

دربمبئی، او در کلیوادا که یکی از مناطق تحت تسلط پنجاب بود زندگی می کرد. او در مدرسه دان بسکووسپس کالج گوروناناک خالسای بمبئی درس خواند. پس از گرفتن کمربند سیاه تکواندو در هند، یک دوره هنرهای رزمی را در بانکوک تایلند گذراند. درٱنجا “موی تا” آموخت و به عنوان آشپز و پیش‌خدمت شروع به کار کرد.

آکشی کومار

کومار پس از آن به بمبئی بازگشت و آموزش هنرهای رزمی را آغاز کرد. یکی از شاگردانش که عکاس بود به او پیشنهاد مدل شدن داد. شاگردش به او یک کار مدلینگ در یک شرکت کوچک داد. او برای دو ساعت جلوی دوربین ژست گرفت. به دلیل حقوق بهتر، او مدل بودن را انتخاب کرد. یک روز صبح او پرواز خودش را برای یک آگهی در بنگلور از دست داد. ناامید شده از خودش، طبق عادت همیشگی به همراه نمونه کارهایش دور چند استودیو مختلف چرخید و خوشبختانه عصر همان روز او برای نقش اصلی فیلم “دیدار” انتخاب شد.

وی معمولاً در فیلم‌ های رزمی و ماجراجویانه و اخیراً در فیلم‌های کمدی به بازی پرداخته است. او از سال ۱۹۹۰ تا کنون در بیش از ۱۰۰ فیلم ایفای نقش کرده است. اولین فیلمی که در نقش اول بازی میکرد سوگند نام دارد که در سال ۱۹۹۱ ساخته شده است.

تولد 49 سالگی چکی چان بالیوود

آکشی کومار در بیشتر فیلم هایش، نقش های بدلکارانه را خودش ایفا میکند و به همین علت به جکی چان هند شهرت دارد .وی در مدت کوتاهی کنار بازیگران مطرحی چون شاهرخ خان، سلمان خان، امیرخان و سیف علی خان قرار گرفت اما پس از ازدواج از بازیگری کناره گرفت.

اکشی با ترکیبی از کیک بوکسینگ، شنا، بسکتبال و همچنین کار کردن خودش را روی فرم نگه می دارد. در سال ۲۰۰۴، او افتخار جایزۀ “راجیوگاندی” را برای موفقیت برجسته در بالیوود گرفت. او یکی از پانزده چهرۀ بین‌المللی شناخته شده و دعوت شده برای بازی‌ های المپیک اجتماع حامل مشعل به کانادا بود.

تولد 49 سالگی چکی چان بالیوود

وی به تازگی اکران فیلم “رستم” در اوت ۲۰۱۶ را پشت سر گذاشته و فیلمبرداری دو فیلم “ربات ۲″، و “جالی ال ال ۲″ را در دست دارد.”روبات ۲” ساخته “استیفن گریفین” و “اس شانکر” بوده که در آن آکشی کومار در کنار ریجینی کانت و اِمی جکسون به ایفای نقش می پردازد.

آکشی کومار

کومار تا به جوایز بسیاری را در سینمای بالیوود از آن خود نموده است که از آنها می توان به بهترین اجرا در نقش منفی در سال ۲۰۰۲ برای فیلم “اجنبی”، بهترین بازیگر در سال ۲۰۰۳ برای فیلم “آواراپاگل دیوانا”، بهترین کمدین در سال ۲۰۰۵ برای فیلم “موجسه شادی کاروگی”، بهترین اجرا در نقش کمدی در سال ۲۰۰۶ برای فیلم “گرم مسلا” اشاره نمود.

پیشنهاد ما :

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “تولد ۴۹ سالگی چکی چان بالیوود”