free web hit counter

تحسین جالب بازیگر زن معروف از داریوش مهرجویی

مجموعه: اخبار, اخبار هنرمندان تعداد بازدید: 1026
تحسین جالب بازیگر زن معروف از داریوش مهرجویی

داریوش مهرجویی و نیکی کریمی از اهمیت فیلم «سارا» در کارنامه‌ی کاری خود گفتند و نیکی کریمی در این گفتگوی کوتاه از نقش مهم مهرجویی در زندگی هنری اش گفت.

در نخستین روز از اجرای برنامه‌ های گروه هواداران هنر، فیلم «سارا» با حضور داریوش مهرجویی ، نیکی کریمی ، رضا عطاران و پرویز جاهد در مرکز همایش‌ های خلیج‌ فارس کیش به نمایش درآمد.

داریوش مهرجویی در نمایش این فیلم گفت: این اثر را پس از گذشت سال‌ها هنوز خیلی دوست دارم و معتقدم یکی از کارهای مهم من است.البته داریوش مهرجویی این روزها درگیر فیلم سنتوری ۲ هم هست که حواشی زیادی به وجود آورده است.

او در این برنامه ضمن عذرخواهی از حاضران به دلیل تأخیر دوساعته در نمایش فیلم بیان کرد: اگرچه می‌دانم به دلیل تأخیر پیش‌آمده و آماده نبودن فضا برخی از افراد سالن را ترک کرده‌اند، اما بسیار سپاسگذارم که حضور دارید، زیرا تعداد تماشاگر مهم نیست و در نگاه من بین ۱۰ نفر و ۱۰۰۰ نفر تفاوتی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه فیلم «سارا» متعلق به بیش از ۲۰ سال پیش است، ادامه داد: «سارا» یکی از فیلم‌ های مهم من است که در زمان خود مورد توجه زیادی قرار گرفت. از آنجایی‌ که این فیلم برگرفته از نمایشنامه «خانه عروسک» ایپسن بود، در سوئد و نروژ هم مورد استقبال قرار گرفت و حتی در مورد آن کتاب و مقالاتی هم نوشته شد.

وی افزود: سارا هنوز یکی از کارهای مهم من است که خیلی دوستش دارم. ضمن اینکه خانم نیکی کریمی هم در این فیلم گل کاشت و بسیار خوب بازی کرد. کریمی فضای فیلم را بسیار خوب درک کرد و بر ارزش کار اضافه کرد.

دراین‌باره نیکی کریمی هم با اشاره به اینکه «سارا» فیلم دوم یا سومی بوده که در آن بازی کرده‌ است، گفت: فکر می‌کنم خداوند گاهی تقدیری برای برخی از بندگانش تعیین می‌کند که بتوانند با کارگردانی چون داریوش مهرجویی کار کنند.

او مهرجویی را عامل پیشرفت خود خواند و اظهار کرد: داریوش مهرجویی راه را برای من در سینما باز کرد و باعث شد که اتفاقات بسیار خوبی در زندگی من رخ دهد. من بابت این مسئله از او بسیار متشکرم.

نیکی کریمی در فیلم «سارا» به‌عنوان بازیگر اصلی این فیلم موفق به کسب جوایزی همچون جایزه بهترین بازیگر زن از جشنواره‌های سن سباستین و سه قاره نانت در سال ۱۹۹۲ شده بود.

پیشنهاد ما :

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “تحسین جالب بازیگر زن معروف از داریوش مهرجویی”