free web hit counter

بیوگرافی روزبه نعمت الهی

مجموعه: بیوگرافی, بیوگرافی خواننده ها تعداد بازدید: 299
بیوگرافی روزبه نعمت الهی

روزبه نعمت الهی خواننده مطرح کشورمان که از بی حاشیه ترین خوانندگان در این عرصه هنری است متولد تیر ماه سال ۱۳۵۸ میباشد. وی فارغ اتحصیل رشته موسیقی از دانشگاه سوره است. از کودکی به فعالیت موسیقی پرداخته و ساز اصلی اش ویولن است، با دتشویق های مادرش فرشته جواهری به موسیقی علاقه مند شده، زیرا مادر وی یکی از ردیف دانان موسیقی ایران است به همین خاطر با خوانندگی و سبک های موسیقی از کودکی آشنا شده است.

عکس های روزبه نعمت الهی

روزبه نعمت اللهی با نوازندگی سازهای گیتار و پیانو آشنایی دارد. بخش انتخاب ترانه ها به عهده پدرش مسرور نعمت اللهی هست، ايشان محقق و پژوهشگر هستند ولی به صورت ذوقی در زمينه ترانه هم فعاليت دارند. خيلی از کارهايی که انجام مي دهد، ترکيبي از اشعار مختلف و ابيات اشعار يک شاعر هست که پدرش اين کار را انجام می دهد. او بيشتر شعرهايش را از ابيات مولانا انتخاب می کند چون ريتم و فضای اشعار مولانا در ساخت موسيقی خيلی به او کمک می کند.

عکس های روزبه نعمت الهی

نعمت اللهی از معدود خوانندگان پاپ محسوب می شود که به صورت آکادمیک این رشته را دنبال کرده است. او دانش آموخته دانشکده موسیقی است و به ردیف موسیقی ایرانی هم مسلط است. موسیقی ایرانی را با نوازندگی ساز تار نزد مادرش فرشته جواهری آموخته است و تا حدی به سلفژ و آواز ایرانی هم آشنایی دارد.

عکس های روزبه نعمت الهی

از ویژگی های مهم روزبه نعمت اللهی علاقه شدید او به فرهاد است. او بارها در کارهایش تلاش کرده است که خودش را به سبک فرهاد نزدیک کند و بارها به خاطر این موضوع مورد انتقاد قرار گرفته است. در همین آلبوم «داروگ» هم در بعضی از قطعات نزدیک شدن روزبه به خواننده محبوبش یعنی فرهاد را می توانید حس کنید. او خودش در این باره می گوید: «همیشه و در همه حال برای فرهاد احترام قائل بوده و هستم و در این آلبوم هم سعی کرده ام با فرهاد خاطره بازی کنم. این قطعه را به ایشان تقدیم کرده ام و شلوغ بازی چند روز گذشته برخی رسانه ها و شیطنت چند سایت خبری باعث شده این موضوع تا این حد حساسیت در پی داشته باشد.»
روزبه نعمت اللهی از موسیقی ایرانی شروع کرده و با موسیقی کلاسیک آشنایی کامل دارد. شاید همین موضوع باعث شده تا خروجی چند وجهی داشته باشد. خروجی که از موسیقی کلاسیک تاثیر گرفته و بعضی مواقع به خصوص در تنظیم ها به موسیقی ایرانی گرایش دارد و از طرفی ملودی پردازهایی همکاری کرده که کاملا پاپ کار می کنند. خودش هم که سبک فرهاد را در خوانندگی دوست دارد.

عکس های روزبه نعمت الهی

آلبوم ها:

داروگ

هفته ی عاشقی

عمو زنجیر باف

سرزمین مادری

پیشنهاد ما:

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “بیوگرافی روزبه نعمت الهی”