free web hit counter

بیماری عجیب ترانه علیدوستی

مجموعه: عکس, عکس بازیگران زن تعداد بازدید: 897
بیماری عجیب ترانه علیدوستی

بیماری عجیب ترانه علیدوستی

در این مطلب آناپیک ما از بیماری عجیب ترانه علیدوستی که بازیگر جنجالی نقش شهرزاد می باشد و  این روز ها به آن مبتلا شده است می پردازیم.
ترانه علیدوستی زاده ۲۲ دی ۱۳۶۲، تهران بازیگر سینما و تئاتر، دوبلرو مترجم اهل ایران می باشد.
وی در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶، برای ایفای نقش در فیلم فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کن شد.
همچنین او توانسته عناوین متعدد سینمایی از جمله جایزه بهترین بازیگر زن، پنجاه و پنجمین جشنواره فیلم لوکارنو سوئیس، جایزه بهترین بازیگر زن، جشنواره فیلم آسیایی و عربی اوسیان سینه فن و سیمرغ بهترین بازیگر زن در جشنواره فیلم فجر را کسب نماید.

او در جشنواره‌های فیلم وزول فرانسه ۲۰۱۴ و فیلم هانوی ویتنام ۲۰۱۲، یکی از اعضای هیئت داوران بود و به زبان انگلیسی مسلط می باشد و در زمینه ادبیات هم فعالیت دارد و مترجم آثار ادبی است او جایزه ادبی پروین اعتصامی را در پنجمین دوره برگزاری آن در قسمت ادبیات داستانی با ترجمه رؤیای مادرم، تألیف آلیس مونرو کسب نمود.

 ترانه علیدوستی,فیلم فروشنده, سریال شهزاد, صفحه توئیتربیماری عجیب ترانه علیدوستی
او در ویژه نامه شماره ۱۰۰ ماهنامه «صنعت سینما» که نگاهی می باشد به سینمای ایران در دهه هشتاد، به انتخاب ۱۳۰ نویسنده و منتقد سینمایی به عنوان بهترین بازیگر زن دهه انتخاب شد، همچنین در سال ۱۳۹۰، ماهنامه سینمایی فیلم او را به عنوان بهترین بازیگر زن دهه ۸۰ انتخاب نمود.
اما این روزها این هنرمند از بیماری خود می گوید وی در صفحه توئیترش از بیماری حادی که دچار شده است، سخن گفت و اذعان نمود به خاطر این بیماری به ندرت می تواند سوار مترو یا اتوبوس گردد.

 ترانه علیدوستی,فیلم فروشنده, سریال شهزاد, صفحه توئیتر

بیماری عجیب ترانه علیدوستی
وی در پست های صفحه توئیترش از ابتلا به بیماری “کلاستروفوبیا یا تنگناهراسی” خبر داد و اذعان نمود به دلیل مبتلا بودن به این بیماری به ندرت می تواند سوار مترو و اتوبوس یا آسانسور بدون آینه شود.

 ترانه علیدوستی,فیلم فروشنده, سریال شهزاد, صفحه توئیتربیماری عجیب ترانه علیدوستی

نوشته وی درباره بیماری اش ویدئویی که از بد شدن حال او در میان جمعیتی که به استقبال عوامل فیلم فروشنده در فرودگاه رفته بودند منتشر شد، بهانه ای گردید تا کاربران دلیل آن را از وی جویا شوند و او در پاسخ به سوالات آنها پرده از بیماری خود برداشت.

منبع: آنا پیک

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “بیماری عجیب ترانه علیدوستی”