free web hit counter

بازگشت سریال فرار از زندان

مجموعه: اخبار, اخبار تلویزیون تعداد بازدید: 138
بازگشت سریال فرار از زندان

سریال فرار از زندان که چند سال پیش با پایان فصل چهارمش تا حدی کار خود را تمام شده به حساب آورده بود در چند ماه گذشته طرفداران خود را به اوج انتظار و خوشحالی بازگرداند و خبر پخش فصل جدید آن در صدر هر خبر تلویزیونی بود.

فرار از زندان (به انگلیسی: Prison Break) مجموعه تلویزیونی درام آمریکایی ساختهٔ پل شیورینگ است. این سریال از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ در قالب چهار فصل و توسط شبکه رسانه‌ای فاکس پخش شد. داستان آن در مورد دو برادر است که یکی از آن‌ها به خاطر جرم مرتکب نشده به مرگ محکوم شده و دیگری برای نجات برادر خود نقشه‌ای استادانه می‌کشد.

تهیه‌کنندگان این سریال شرکت آدلستین پاروز و فاکس قرن بیستم بودند. در کنار پل شیورینگ که خالق این اثر است، مت اولمستد، کوین هوکس، مارتی آدلستین، دان پاروز، نیل اچ. موریتز و برت رتنر سازندگان اختصاصی این سریال هستند. هم‌چنین برت رتنر کارگردان اولین قسمت این مجموعه بود. موسیقی این سریال را رامین جوادی ساخت و در سال ۲۰۰۶، نامزد دریافت جایزه امی بهترین موسیقی متن شد.

از راه رسیدن ماه سپتامبر به معنی از راه رسیدن مجموعه‌ای وسیع از سریال های تلویزیونی است، اما به نظر می‌رسد مخاطبان بیشتر از همه منتظر بازگشت یک سریال هستند: «فرار از زندان».

با استناد به آمار سایت لیسِن فِرست میدیا، بین ماه های مه و آگوست، این سریال درام که در سال ۲۰۰۹ با فیلم تلویزیونی «آخرین فرار» به پایان رسید، بیش از ۱۹٫۵ میلیون ارتباط در رسانه های اجتماعی به وجود آورده است. اگر بخواهیم این رقم را خلاصه توصیف کنیم، باید بگوییم که ۲۰ بار بیشتر از هر سریال تلویزیونی دیگر است؛ قضیه وقتی جالب تر می‌شود که بدانید دومین سریالی که مردم بیشتر از همه درباره آن در رسانه‌های اجتماعی صحبت کردند یعنی «این ما هستیم»، تنها ۱٫۵۶ میلیون پست رسانه‌ای به وجود آورد.

سومین سریال حاضر در لیست هم ریبوت «مک گایور» با ۵۵۸٫۰۷۳ بازخورد است که روز بیست و سوم سپتامبر در ایالات متحده روی آنتن می‌رود.

قابل درک است که هواداران به شدت مشتاق بازگشت «فرار از زندان» باشند؛ به هر حال هفت سال از زمانی که برای آخرین بار مایکل اسکوفیلد و همراهانش را دیدیم می گذرد، اما اینکه دوستداران این سریال تا چه حد هیجان‌زده هستند خیلی جالب است. جیسون کلاین، مدیر عامل و موسس لیسن فرست میدیا می گوید: « ارقام مرتبط با فرار از زندان نشان می‌دهند که بازگشت این سریال قرار است با درجه‌ای بسیار بالا از شور و شوق از سوی هوادارانی مواجه شود که سال هاست دل شان برای این سریال تنگ شده است.»

البته این را هم باید گفت که اگر نگرانید داستان بازگشت ۱۰ قسمتی «فرار از زندان» از فرمول قابل اعتماد و محبوب اصلی سریال دور شود، به هیچ وجه جای نگرانی نیست: با تریلری که مدتی پیش از سریال جدید منتشر شد، معلوم شد که مایکل اسکوفیلد زنده است، در زندان گیر افتاده و برای فرار کردن به کمک نیاز دارد!

شخصیت‌ های آشنای سریال هم همه بازمی‌گردند: تئودور بگول ملقب به «تی بگ» با نقش‌آفرینی رابرت نپر کسی است که به لینکلن با بازی دامینیک پرسل، برادر بزرگتر اسکوفیلد اطلاع می‌دهد مایکل زنده و در زندان است. بعد از کمک گرفتن از «بیوه» مایکل یعنی سارا تانکردی با بازی سارا وین کَلیز، همان پزشک سابق زندان فاکس ریور که در فصل اول با او آشنا شدیم، نقشه هایی ترتیب داده می شود تا مایکل از زندان فراری شود.

ونتوورت میلر که با بازی در نقش مایکل اسکافیلد در این مجموعه تلویزیونی به شهرت رسید، بازیگر نقش اصلی این سریال بود که در این فاصله در یکی دو فیلم بازی کرد و در عین حال به نوشتن فیلمنامه هم روی آورد. او که متولد بریتانیا و بزرگ شده بروکلین است، در پرینستون زبان و ادبیات انگلیسی خوانده و به همین دلیل به نوشتن علاقه دارد.

یکی از فیلمنامه‌های میلر در این فاصله «سوخت‌ رسان » بود که او آن را ظرف چهار هفته نوشت واین فیلمنامه را با نام مستعار تد فالک ارایه کرد. او گفت این کار را به این دلیل کرده که می خواست فیلمنامه خودش جایگاه خودش را پیدا کند و نمی خواست به دلیل اسم او احتمالا با دیدگاه مثبت یا منفی از پیش تعیین شده روبه رو شود. این فیلمنامه به سرعت با تایید تهیه کنندگان روبه رو شد و جودی فاستر و کری مولیگان ابتدا برای بازی در آن انتخاب شدند. میلر بعد به نوشتن فیلمنامه ای دیگری درباره همین موضوع پرداخت . وی در فیلم «اتاق زیرشیروانی» نیز با جیمز مردسن بازی کرد که سپتامبر ۲۰۱۳ اکران شد. «فرار از زندان» ژانویه ۲۰۱۷ روی آنتن می‌ رود.

سریال فرار از زندان

فصل پنجم سریال فرار از زندان

در فصل چهارم مشخص می‌شود که زندانیان سونا شورش کرده‌اند و سوکره به همراه تی‌بگ و بلیک از آن‌جا گریخته‌اند. هم‌چنین مشخص می‌شود که سارا زنده‌است. در این فصل دانالد سلف که یکی از مأموران امنیت ملی است به پیش مایکل و دوستانش می‌آید و می‌گوید که آن‌ها با پیدا کردن دستگاهی به نام سیلا می‌توانند سازمان را نابود کنند و آزادی خودشان را تضمین سازند. در طول این فصل مایکل و همراهانش به دنبال این دستگاه هستند و بلیک نیز در این راه، جان خود را از دست می‌دهد. در آخر آن‌ها سیلا را به دست می‌آورند و رئیس و همه اعضای سازمان دستگیر می‌شوند. هم‌چنین مشخص می‌شود مادر مایکل، کریستینا اسکافیلد زنده است و در طول این سال‌ها برای سازمان کار می‌کرده است. او می‌خواهد سیلا را از چنگ مایکل دربیاورد که در آخر توسط سارا کشته می‌شود.

در دو قسمت پایانی سریال پس از پیدا شدن سیلا و انحلال سازمان، مایکل و سارا با هم ازدواج می‌کنند و همه به رقص و پایکوبی مشغول می‌شوند تا این که پلیس سارا را به جرم قتل کریستینا اسکافیلد دستگیر می‌کند. مدرکی موجود نیست که قتل او دفاع از خود بوده و و به احتمال زیاد سارا محکوم خواهد شد. به همین علت مایکل نقشه‌ای برای فراری دادن او از زندان می‌ریزد و در هنگام اجرای این نقشه، مایکل توسط برق کشته می‌شود. او آزمایش‌های پزشکی خود را که نشان دهنده مرگ احتمالی وی تا سه ماه دیگر است، برای سارا و برادرش کنار گذاشته بود تا آن‌ها را بخوانند و همچنین فیلمی را که از خود ضبط کرده بود به الکس ماهون داده است تا آن را به سارا و برادرش بدهد تا علت کار او را درک کنند. سکانس آخر این سریال، چهار سال بعد را نشان می‌دهد که سوکره، ماهون، لینکلن به همراه پسر و همسر جدیدش و سارا به همراه فرزندی که از مایکل به دنیا آورده، در پاناما زندگی می‌کنند. سارا نام فرزندش را نیز مایکل گذاشته. سال‌روز مرگ مایکل، آن‌ها به آرامگاه او می‌روند. و بعد نشان میدهد که مایکل در پشت درختی قایم شده و فصل پنجم اغاز میگردد.

پیشنهاد ما :

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “بازگشت سریال فرار از زندان”