free web hit counter

بابک کریمی :فیلم‌های فرهادی را در یک جمله نمی‌توان خلاصه کرد

مجموعه: اخبار سینما تعداد بازدید: 47
بابک کریمی :فیلم‌های فرهادی را در یک جمله نمی‌توان خلاصه کرد

بابک کریمی :فیلم‌های فرهادی را در یک جمله نمی‌توان خلاصه کرد

اخبار سینما,اخبار,فیلم فروشنده,بابک کریمی,اصغر فرهادی

در این پست از سایت آناپیک مصاحبه ی بابک کریمی بازیگر فیلم فروشنده درباره ی اصغر فرهادی و فیلم فروشنده را برای کاربران عزیز آناپیک آماده کرده ایم.

بابک کریمی در خصوص علت همکاری با اصغر فرهادی در فیلم «فروشنده» گفت: کیفیت بالای فیلمنامه و سوابق خوب فرهادی با هم، علت همکاری من با این اثر شد. از طرفی لذت کار با او، قبل از فیلمبرداری و دوران تمرین و گفتگوها در مورد فیلم و کاراکتر است و در ادامه هرکسی به انجام وظیفه خود در حد توان و آن چیزی که می خواهند می‌پردازد.

وی در پاسخ به این سوال که حرف اصلی «فروشنده» چیست، بیان کرد: فیلم‌های فرهادی را نمی توان در یک جمله خلاصه کرد و من قصد کوچک کردن این فیلم را با یک جمله ندارم؛ چون آثار فرهادی مکانیزم پیچیده و لایه های مختلفی دارد.
بازیگر «ماهی و گربه» استقبال مخاطبان از «فروشنده» را این طور پیش بینی کرد: پیش بینی کار دشواری است اما به نظرم چون مردم فرهادی و آثارش را دوست دارند و در انتظار دیدن فیلم هایش هستندف با فروش و استقبال خوبی مواجه شود.
کریمی در بخش پایانی صحبت های خود در مورد نگاه فرهادی نسبت به ساخت فیلم‌هایی که برای هر دو مخاطب ایرانی و خارجی ساخته می شود خاطر نشان کرد: جمله معروفی هست که می‌گوید،‌ یک فیلم هرچه ملی‌تر باشد، بین المللی تر است. این موضوع در تاریخ سینمای ایران ثابت کرده فیلم هایی که آن طرف مرزها موفق شدند، کاملا ایرانی بودند. در نتیجه فرق نمی کند فیلم مربوط به کدام کشور باشد؛ مهم ملی بودن آن است. فیلمساز باید با زبان، قیافه و اثر انگشت خودش فیلم بسازد و حرف بزند.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “بابک کریمی :فیلم‌های فرهادی را در یک جمله نمی‌توان خلاصه کرد”