free web hit counter

اکران فیلم سکوت مارتین اسکورسیزی

مجموعه: اخبار, اخبار سینما تعداد بازدید: 292
اکران فیلم سکوت مارتین اسکورسیزی

در حالی که منتقدان سینمایی برای تماشای «سکوت» فیلم تازه مارتین اسکورسیزی لحظه شماری می کنند، زمان نمایش عمومی آن اعلام شد و مارتین اسکورسیزی توضیحاتی درباره آن ارائه کرد.

این درام تاریخی پرتنش در روز ۲۳ دسامبر به صورت همزمان در آمریکای شمالی و ژاپن اکران عمومی می شود.

البته فیلم در این تاریخ به صورت محدود و در تعداد اندکی سینما، به نمایش عمومی گذاشته می شود و هنوز خبری از نمایش عمومی وسیع آن نیست.

دلیل نمایش محدود فیلم هم به خاطر آن است که بتواند در رقابت های اسکاری پیش رو شرکت کند و از دور رقابت ها جا نماند.با این حال، منتقدان و تماشاگران پیگیر سینما می گویند همین اکران محدود هم به آن ها امکان دیدار با ساخته تازه این استاد قدیمی سینما را می دهد.

به نوشته امپایر آنلاین، از آن جا که ژاپنی ها هم در تولید فیلم نقش مهمی داشته اند، منتقدان و تماشاگران این کشور هم می توانند بیننده سکوت باشند.اکران عمومی وسیع فیلم در آمریکای شمالی، برای ماه ژانویه ۲۰۱۷ خواهد بود. تماشاگران اروپایی هم آن را ماه فوریه خواهند دید.

اسکورسیزی بیش از پنج سال در تلاش بود تا این فیلم را بسازد. فیلم نامه اقتباسی فیلم، با نگاهی به نوول پرفروش ۱۹۶۶ شوساکو اندو به همین نام نوشته شده است.

داستان فیلم در باره چند کشیش اروپایی در قرن هفدهم میلادی است که برای تبلیغ مذهبی راهی ژاپن دوران فئودالیسم می شوند.اندرو گارفیلد، لیام نیسن و آدام درایور در کنار چند بازیگر ژاپنی، نقش های مختلف سکوت را بازی کرده اند.

مارتین اسکورسیزی (به انگلیسی: Martin Scorsese)، کارگردان ، فیلمنامه‌ نویس ، تهیه کننده ، بازیگر و تاریخدان ایتالیایی-آمریکایی فیلم و سینما است. این کارگردان شهیر سینمای آمریکا ، عنوان دار تمامی جوایز معتبر سینمایی دنیا جایزه اسکار، جایزه گلدن گلوب، جایزه بافتا، جایزه انجمن اتحادیه کارگردانان آمریکا و البته جشنواره کن، جشنواره فیلم ونیز و انجمن‌های مهم مختلف منتقدین آمریکا و جهان و همچنین معروف‌ترین جایزه تلویزیونی آمریکا جایزه امی می‌باشد.

در بسیاری از رده‌بندی‌ های سینمایی اسکورسیزی را به عنوان بهترین کارگردان زنده و معاصر دنیا پس از جنگ جهانی دوم و یکی از سه کارگردان برتر تاریخ سینما می‌دانند. کارگردانی که پس از گذشت نزدیک به ۵ دهه، همچنیان نامی بزرگ، مطرح و مهم در عرصه کارگردانی سینما می‌باشد که اکران هر فیلم جدیدش را اتفاق مهم سینمایی دانسته و به وفور مورد ستایش منتقدین واقع می‌شود.

پیشنهاد ما :

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “اکران فیلم سکوت مارتین اسکورسیزی”