free web hit counter

انتقادات جنجالی کارگردان مشهور علیه جشنواره کن

مجموعه: اخبار, اخبار سینما تعداد بازدید: 523
انتقادات جنجالی کارگردان مشهور علیه جشنواره کن

کارگردان مشهور کانادایی که از شهرت زیادی برخوردار است در اظهار نظری جنجالی به انتقاد از جشنواره فیلم کن پرداخت و اعلام کرد که حاضر نیست فیلم هایش در این جشنواره نمایش داده شوند.

«دولان» که از میان پنج فیلم آخرش چهار فیلم در جشنواره کن رونمایی شده است در بیانیه‌ ای اعلام که فیلم جدیدش در جشنواره کن حضور نخواهد داشت ، چرا که این فیلم آماده نخواهد شد و در عین حال از جو انتقادات توهین‌ آمیز و قلدربازی در جشنواره متنفر است.

وی در بیانیه‌ای که منتشر شده آورده است: «با هدف روشن کردن موضوع پس از انتشار چند مقاله و برای جلوگیری از تحریفات باید بگویم که فیلم جدیدم «جان اف دونوان» قادر به حضور در جشنواره فیلم کن نخواهد بود، چرا که مراحل فیلمبرداری تا ژوئن ۲۰۱۷ ادامه دارد. زمانی که فیلمی نمایش داده می‌شود به همه جهان تعلق دارد و این برای همه ما مشخص است که افراد یا فیلم را دوست دارند و یا نه . هر انسان و شخصی واکنش متفاوتی به نقدها دارد و گفته می‌شود فرهنگ توهین، قلدربازی و نفرت بی‌دلیل باید از ماجراجویی سینمایی و تحلیلی جدا باشد، اما گویی ما در زمانی زندگی می‌کنیم که این موضوعات قابل تفکیک نیستند.

این حق یک فرد است که مسیرهای متفاوتی را برای فیلمش انتخاب کند. من ترجیح می‌دهم روی خلق اثر تمرکز کنم تا روی واکنش‌ ها . قطعا از جشنواره فیلم کن قدردانی می‌کنم و هیچ گاه نقد و یا عصبانیت از نقدی موجب نشده که دیگر فیلمی به جشنواره کن ارسال نکنم.

«دولان» پیش از این اعلام کرده بود که واکنش‌ های متفاوت به فیلم «این تنها پایان جهان است» موجب شده که درباره ارسال فیلم جدیدش «مرگ و زندگی جان اف دونوان» به کن دچار تردید شود ، این فیلم درباره چهره سرشناس تلویزیونی آمریکاست که به اشتباه مورد هجمه سیستم رسانه‌ای آمریکا قرار می‌گیرد و بخش‌هایی از آن مشابه با اتفاقی است که در کن برای من افتاد و می‌ترسم مردم این فیلم را به عنوان یک پروژه سینمایی تلافی‌ جویانه قلمداد کنند درصورتی که فیلمنامه آن را پنج سال پیش نوشته‌ ام.

«زاویه دولان» در سال ۲۰۱۴ با فیلم «مامی» برنده جایزه هیئت داوران کن شد و سال بعد آن نیز یکی از اعضای هیئت داوران بخش رقابتی جشنواره کن بود.

جشنواره بین‌المللی فیلم کن (به فرانسوی: Le Festival International du Film de Cannes) جشنواره‌ای سالانه است که در کن فرانسه برگزار می‌شود. این جشنواره یکی از بزرگترین و باشکوه‌ ترین رویدادهای سینمایی جهان و محلی برای پیش‌ نمایش فیلم‌ های جدید از تمامی ژانرها از جمله مستند به‌ شمار می‌ آید.

جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ به عنوان شصت و نهمین دوره آن در فرانسه به پایان رسید. ریاست هیئت داوران آخرین دوره جشنواره را که در ماه می برگزار شد، جرج میلر برعهده داشتند. در این دوره، کن لوچ کارگردان بریتانیایی برنده جایزه نخل طلا شد.

پیشنهاد ما :

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “انتقادات جنجالی کارگردان مشهور علیه جشنواره کن”