free web hit counter

اسکار در انتظار نیکول کیدمن

مجموعه: اخبار, اخبار سینما تعداد بازدید: 477
اسکار در انتظار نیکول کیدمن

نیکول کیدمن بازیگر نامدار هالیوودی که این روزها در فیلم های زیادی به ایفای نقش پرداخته با توجه به صحبت های تهیه کننده فیلم جدیدش یکی از شانس های اسکار ۲۰۱۷ خواهد بود.

اشاره مدیران این شرکت فیلم سازی به محصول تازه سینمایی شان «شیر» است.

مضمون اصلی این درام خانوادگی در باره هویت و بحران های مربوط به آن در جامعه استرالیا است و کیدمن نقش مهمی در آن دارد.در داستان فیلم، کیدمن در نقش مادر خانه دار دلسوزی بازی می کند که باید به پسر جوان خود، در باره هویت واقعی اش توضیح دهد.

پسر خوانده او اصلیتی هندی دارد، که سال ها قبل به صورت اشتباهی سوار قطاری به مقصد استرالیا شده است.نقش پسر نوجوان کیدمن را در این درام پرتنش اجتماعی و خانوادگی، دیو پاتل به عهده دارد. او با «میلیونر زاغه نشین» تبدیل به چهره ای مطرح شد.

به نوشته امپایر آنلاین، گارت دیویس با «شیر» اولین ساخته سینمایی خود در مقام کارگردان را ارائه می دهد.منتقدان سینمایی با اشاره به دریافت جایزه اسکار توسط کیدمن در سال، عقیده دارند او در «شیر» هم بازی چشم گبری ارائه داده است.

فیلم نامه اقتباسی «شیر» با نگاهی به نوول پرخواننده «راه طولانی تا خانه» سارو بریرلی نوشته شده است.این جوان هندی تبار، با نوشتن کتاب خاطرات خود و انتشار آن در استرالیا، به صورت چهره ای مطرح درآمد.

اواخر پائیز امسال به عنوان زمان نمایش عمومی فیلم تعیین شده است. قبل از اکران عمومی فیلم، چند جشنواره بین المللی میزبان آن خواهند بود.تهیه کنندگان فیلم امیدوارند این درام پرتنش در رشته های اصلی اسکار پیش رو، نامزد دریافت جوایز اصلی آن شود.

نیکول ماری کیدمن (به انگلیسی: Nicole Mary Kidman)، متولد ۲۰ ژوئن ۱۹۶۷ (سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۴۶ خورشیدی) بازیگر توانمند و معروف آمریکایی-استرالیایی و برنده «جایزه اسکار،» که به خوانندگی نیز پرداخته‌است.

وی در سال ۱۹۸۹ با بازی در فیلم «سکوت قبرستانی» به شهرت رسید. کیدمن کارنامهٔ هنری خود را در دههٔ ۹۰ در کنار همسر سابقش «تام کروز» ارتقاء بخشید. وی در سال ۱۹۹۵ به‌خاطر نقش آفرینی در فیلم «به خاطرش مردن» مورد تحسین بسیار واقع شد و توانست جوایزی از جمله «گلدن گلوب» و «جایزه امپایر» و انجمن منتقدان فیلم لندن را بدست آورد. پس از ان با بازی در فیلم‌هایی همچون «چشمان کاملاً بسته» و «دیگران» و «مولن روژ!» توجه بسیاری را به خود جلب کرد و مورد ستایش همگان قرار گرفت.

وی در سال ۲۰۰۲ به خاطر بازی خیره کننده و درخشانش در فیلم «ساعت‌ ها» مورد ستایش قرار گرفت و توانست جایزهٔ «اسکار» بهترین بازیگر زن، «گلدن گلوب» و «بفتا» را بدست آورد. کیدمن در این فیلم نقش «ویرجینیا وولف» رمان‌نویس انگلیسی را ایفا کرد که دچار بیماری روانی بود.

بعد از آن با بازی در فیلم‌هایی همچون «کوهستان سرد» و «تولد» به موفقیت‌هایش ادامه داد و تحسین‌های زیادی را دریافت کرد. در سال ۲۰۱۰ به واسطهٔ بازی خوبش در فیلم «لانه خرگوش» توانست نامزدی اسکار دیگری را بدست آورد.

پیشنهاد ما :

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “اسکار در انتظار نیکول کیدمن”