free web hit counter

استقبال چشمگیر از فیلم محمدرسول الله در ترکیه

مجموعه: اخبار, اخبار سینما تعداد بازدید: 545
استقبال چشمگیر از فیلم محمدرسول الله در ترکیه

استقبال مخاطبان ترکیه‌ای از فیلم سینمایی محمد رسول الله در مدت یک هفته بسیار چشمگیر بود به قدری احتمال افزایش تعداد سینماها بالا رفته و فروش این فیلم هر لحظه زیادتر می شود.استقبال چشمگیر از فیلم محمدرسول الله در ترکیه

محمدرضا صابری مدیرعامل دفتر پخش نور تابان درباره اقبال مخاطبین از فیلم «محمدرسول الله» در ترکیه گفت: فیلم با اقبال بسیار چشمگیری وگسترده ای مواجه شده است و ظرف یک هفته نمایش در ترکیه تا روز پنج شنبه (۱۳ آبان) ۳۳۰ هزار مخاطب از فیلم دیدن کردند.

وی درباره بازخورد مخاطبان از دیدن فیلم گفت: مخاطبان از فیلم بسیار راضی هستند اقشار مختلف با مذاهب مختلف از فیلم دیدن کردند و با رضایت از سالن سینما خارج می شوند. در مطبوعات ترکیه هم به وفور از تکنیک، مضمون و ساختار اثر تعریف کردند و آن را شایسته دانستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در اولین مصاحبه خبری خود به این مهم اشاره کرد: سینمای ایران به راحتی می‌تواند در منطقه حرف اول را بزند. این ظرفیت الان هست‌. خوشبختانه سرمایه‌ای که در زمینه اقتصاد فرهنگ می‌خواهیم بسیار ناچیز است. مثلا در سینما که ظرفیت نیروی انسانی می‌تواند جهش داشته باشد. مثل فیلم محمد رسول‌الله(ص) که سینمای ترکیه را مصادره کرده است. این فیلم می‌تواند به ۵۰ کشور اسلامی صادر شود. هم ارزش فرهنگی – دینی تولید می‌کند هم ارزش اقتصادی. ما نمونه‌های این کار و نمونه‌های مجید مجیدی را در کشور کم نداریم.

فیلم از ۲۰ آبان ماه با حضور رئیس جمهور داغستان و مجید مجیدی و تعدادی از بازیگران فیلم در این کشور رونمایی می شود و اولین اکران فیلم در کشور عراق ۲۷ آبان ماه درشهر بغداد در سالن هزار نفری «الوطن» خواهد بود.استقبال چشمگیر از فیلم محمدرسول الله در ترکیه

پیشنهاد ما :

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “استقبال چشمگیر از فیلم محمدرسول الله در ترکیه”